موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/38366 :کد

0

چهار استانی که آنفلوآنزای فعالی دارند

  یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۳
تعداد بازدید : ۳۷۹   
 تحلیل ایران -چهار استانی که آنفلوآنزای فعالی دارند

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در برخی از استانهای کشور از جمله زنجان، تهران، فارس و خراسان رضوی هنوز بیماری آنفلوآنزا فعال است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در برخی از استانهای کشور از جمله زنجان، تهران، فارس و خراسان رضوی هنوز بیماری آنفلوآنزا فعال است، گفت: ما کماکان وضعیت آماده‌باش خود را در مواجهه با همه‌گیری حفظ کرده‌ایم.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از سلامت خبرگزاری تسنیم، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود ظرف 2 هفته آینده همه‌گیری بیماری آنفلوآنزا در اکثر مناطق کشور فروکش کند و موارد بستری نیز کاهش یابد، اظهار داشت: موارد ابتلا به آنفلوانزا در هفته گذشته به‌آهستگی رو به کاهش گذاشته و موارد بستری نیز کمتر شده است.


رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در اکثر استان‌هایی که در ابتدای همه‌گیری درگیر بیماری شده بودند اکنون موارد به حداقل ممکن رسیده است اما در برخی از استانهای  کشور از جمله زنجان، تهران، فارس و خراسان رضوی هنوز بیماری فعال است.


وی گفت: اطلاعات دقیقی که تاکنون جمع‌آوری شده نشان می‌دهد اکثر موارد شدید و بستری شده آنفلوآنزا مربوط به 2 گروه سنی 25 تا 44 سال و بالای 65 سال بوده‌اند و خوشبختانه موارد ابتلا در گروه‌های سنی پایین‌تر به‌خصوص دانش آموزان مقطع دبستان و راهنمایی بسیار کمتر از سایر گروه‌های سنی بوده است.


وی با بیان اینکه انتظار می‌رود طی همه‌گیری آنفلوآنزا یکی از گروه‌هایی که بیشتر مبتلا شوند دانش آموزان باشند، ولی چنین اتفاقی نیفتاده است، به "وبدا" گفت: این نشان می‌دهد که  اقدامات پیشگیرانه به‌خصوص رعایت نکات بهداشت فردی و توصیه‌هایی که از طریق آموزش و پرورش و به‌خصوص آموزگاران و اولیای مدارس به دانش آموزان اعلام شده بسیار مؤثر واقع شده است و خوشبختانه دانش آموزان و اولیای آنها نیز به توصیه‌های بهداشتی بسیار خوب عمل کرده‌اند.


رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: انتظار می‌رود ظرف 2 هفته آینده این نوع همه‌گیری در اکثر مناطق کشور فروکش کند و موارد بستری نیز کاهش یابد.


گویا با اشاره به برخی از پرسش‌های مردم مبنی بر موج‌های بعدی آنفلوآنزا گفت: اظهار نظر در این مورد فقط براساس پیش‌بینی و احتمالات بوده و هیچ‌چیز قطعی نیست و ممکن است موج دیگری هم در پیش نباشد اما به‌فرض آنکه موج دیگری هم رخ دهد به‌احتمال قریب به یقین، سبک‌تر از موج اول بوده و تعداد مبتلایان کمتر خواهد شد و موارد شدید بیماری نیز کمتر خواهد بود.


رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در عین حال خاطرنشان کرد: ما کماکان وضعیت آماده‌باش خود را در مواجهه با همه‌گیری حفظ کرده و تیم‌های بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در آماده‌باش کامل به سر می‌برند و امکانات لازم را برای تشخیص بستری و درمان بیماران در اختیار دارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :