موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38407 :کد

0

نمایندگان دموکرات وجمهوریخواه خواستارتحریمهای جدیدعلیه ایران

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۲۵
تعداد بازدید : ۳۱۱   
 تحلیل ایران -نمایندگان دموکرات وجمهوریخواه خواستارتحریمهای جدیدعلیه ایران

روزنامه وال استریت ژورنال از افزایش فشار نمایندگان دموکرات به اوباما برای اعمال تحریمهای جدید علیه ایران خبر داد.

روزنامه وال استریت ژورنال از افزایش فشار نمایندگان دموکرات به اوباما برای اعمال تحریمهای جدید علیه ایران خبر داد.


 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی از افزایش فشار نمانیدگان دموکرات آمریکایی به باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای اقدام علیه ایران در زمینه آزمایش موشکی این کشور خبر داد. 


این گزارش افزود: هم نمایندگان دموکرات و هم نمایندگان جمهوریخواه آمریکایی معتقدند که برای حفظ اعتبار آمریکا در توافق هسته ای، کاخ سفید باید تحریمهایی را علیه ایران بعد از انجام دو آزمایش موشکی که اخیرا انجام شد اعمال کند و آن را پیش ببرد.


دولت اوباما در ماه دسامبر به نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کرد که قصد دارد تحریمهای مالی جدیدی را علیه چند شرکت و فرد به خاطر نقش آنها در توسعه برنامه موشکی ایران اعمال کند. اما سپس کاخ سفید نظرش را تغییر داد و اعلام کرد که به زمان بیشتری برای اعمال تحریمهای جدید نیاز دارد و بدون اعلام چارچوب زمانی تاکید کرد این گزینه را کنار نگذاشته است.


وال استریت ژورنال نوشت: این اقدام کاخ سفید باعث ناراحتی بعضی از نمایندگان دموکرات به ویژه نمایندگانی که از ایالتهای با اکثریت یهودیان رای آورده‌اند شده است. بسیاری از این نمایندگان که در تابستان علیرغم مخالفت اسرائیل از توافق هسته‌ای حمایت کرده بودند می‌گویند که حمایت آنها مشروط به نظارت دقیق بر رفتار ایران بود. 


این روزنامه در ادامه افزود: مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه در زمینه طرح جمهوریخواهان برای دشوار کردن رفع تحریمها علیه ایران رای گیری میکند. این طرح که خواستار دشوار کردن رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران است روز پنجشنبه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان به تصویب رسید و برای رأی‌گیری مجدد، به صحن اصلی مجلس ارجاع داده شد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :