موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38426 :کد

0

رونمایی از خودروی بمب‌گذاری شده بدون سرنشین داعش

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۴۲
تعداد بازدید : ۳۸۵   
 تحلیل ایران -رونمایی از خودروی بمب‌گذاری شده بدون سرنشین داعش

گروهک تروریستی تکفیری داعش برای اولین بار خودروی بمب‌گذاری شده‌ بدون سرنشین را برای عملیات تروریستی خود طراحی و آماده کرده است.

گروهک تروریستی تکفیری داعش با توجه به حضور تروریست‌هایی با ملیت‌های مختلف از جمله اروپایی و تخصص‌های مختلف برای اولین بار خودروی بمب‌گذاری شده‌ بدون سرنشین را برای عملیات تروریستی خود طراحی و آماده کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، یک رسانه آمریکایی از اقدام گروهک تروریستی داعش در آماده‌سازی خودروی بمب‌گذاری شده بدون سرنشین خبر داده است به طوری که امکان کنترل از راه دور و انفجار آن بدون نیاز به از دست دادن تروریست انتحاری در این عملیات وجود دارد.


بر اساس گزارش شبکه اسکای نیوز به نقل از پایگاه پاپیولر ساینس، گروه تروریستی داعش، نوار ویدئویی را پخش کرده است که در این نوار چگونگی تبدیل یک خودروی معمولی به سلاحی که از راه دور کنترل می‌شود، به نمایش درآمده است.


تروریست‌های تکفیری توانسته‌اند از طریق سیستم خودکار از راه دور این خودروی معمولی را توسعه دهند و همچنین مانکن انسانی را هم ساخته‌اند که در محل چشم‌های آن دو دوربین کارگذاشته اند که با اشعه مادون قرمز کار می‌کند.


البته شبکه اسکای نیوز بخش‌هایی از ویدئوی آموزشی گروه تروریستی داعش را حذف کرده است تا دیگران از این فناوری در اقدامات جنایتکارانه استفاده نکنند.


در زیر تصاویری از داخل کارگاه وابسته به گروهک تروریستی وهابی داعش نشان داده می‌شود که مراحل آماده‌سازی این خودروی بمب‌گذاری شده بدون سرنشین با کنترل از راه دور و کارگذاشتن مانکن در صندلی جلویی آن به نمایش درآمده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :