موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38457 :کد

0

دروغ های شاخدار؛ فاز جدید رویارویی مذبوحانه آل سعود با ایران

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۸
تعداد بازدید : ۳۵۷   
 تحلیل ایران -دروغ های شاخدار؛ فاز جدید رویارویی مذبوحانه آل سعود با ایران

مطبوعات عربستان در پی شکست های آل سعود در عرصه های میدانی و سیاسی، پروژه جدید دروغ پردازی علیه ایران را در دستور کار قرار داده اند.

مطبوعات عربستان در پی شکست های آل سعود در عرصه های میدانی و سیاسی، پروژه جدید دروغ پردازی علیه ایران را در دستور کار قرار داده اند.
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، "عکاظ " از روزنامه های رسمی عربستان، در راستای شیعه هراسی، مدعی شد که 6 شبکه دینی ماهواره ای ایرانی که برای کشورهای عربی برنامه پخش می کنند، از قلب تل آویو پخش می شوند و توسط یکی از بزرگ ترین شرکت های ارتباطات اسرائیلی حمایت می شوند.

عکاظ در ادامه ادعاهای خود نوشت: این شبکه ها عبارتند از آل البیت، فدک، الحسین، الانوار، العالمیه و الغدیر که همگی برنامه های خود را از ماهوارۀ آموس و از طریق شرکت "آر.آر.سَت" پخش می کنند.

توسل رسانه های سعودی به دروغ های شاخدار علیه ایران، کار را به جایی رسانده است که از خوانندگان خود انتظار دارند، بدون هرگونه تحقیق، دروغ پردازی های آنان را باور کنند. این در حالی است که همه این شبکه ها دارای صفحه اینترنتی هستند و همۀ آن ها آدرس ماهواره ای خود را بر سایت های خود درج کرده و هیچ یک از این شبکه ها از "ماهوارۀ آموس" برای پخش برنامه های خود استفاده نمی کنند و اساساً هیچ یک از این شبکه ها نه ایرانی هستند نه به زبان فارسی.

تلاشِ این روزنامۀ سعودی برای خدشه دار کردن چهرۀ شبکه های شیعی با انتسابِ دروغینِ آن ها به رژیم صهیونیستی در حالی صورت می گیرد که انور عشقی، ژنرال بازنشستۀ سعودی و از مقامات بانفوذ این کشور، تلاش گسترده ای را برای برقراری روابط آشکار میان عربستان و رژیم صهیونیستی را در دستور کار قرار داده و در رسانه ها، از بنیامین نتانیاهو – قاتل کودکان غزه – به عنوان مردی قدرتمند و باهوش یاد کرده و اعلام کرده است که اگر رژیم صهیونیستی طرح سازش عربستان را بپذیرد، عربستان فوراً در تل آویو سفارت باز خواهد کرد.

این روزنامۀ سعودی در ادامۀ ادعاهای عجیب خود، مدعی شد که این 6 شبکۀ شیعی، در جهت خدشه دار کردن مذهب اهل تسنن، قرآنی متفاوت را تبلیغ می کنند که در میان مردم رواج دارد و با قرآن متداول میان سایر کشورهای جهان اسلام، تفاوت دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :