موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رسانه

a/38486 :کد

0

اخبار ویژه روزنامه‌های ۲۱ دی؛

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۶۱۱   
 تحلیل ایران -اخبار ویژه روزنامه‌های ۲۱ دی؛

به نام مستقلین به کام افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی/ شیوه عجیب یک مسئول برای پلاک گذاری ۴۰ خودروی خاص/ سه طرح ضد ايراني ديگر در مجلس نمايندگان آمريکا

به نام مستقلین به کام افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی/ شیوه عجیب یک مسئول برای پلاک گذاری 40 خودروی خاص/ سه طرح ضد ايراني ديگر در مجلس نمايندگان آمريکا

 

پایگاه خبری تحلیلی " تحلیل ایران " :روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.


** کیهان

ری‌تاکیه: ایران در حال قدرت‌نمایی و عربستان مشغول خودزنی است

مشاور ارشد سابق وزارت خارجه آمریکا تحلیل جالبی درباره ارزیابی ایران و عربستان از یکدیگر ارائه کرد.

ری تاکیه ضمن سخنانی در شورای روابط خارجی آمریکا گفته است: آنچه سعودی‌ها می‌بینند نمایش قدرت ایران در جاهایی است که 10-11 سال پیش مشاهده نمی‌شد. و  آنچه ایرانی‌ها مشاهده می‌کنند کشور مستأصل سعودی است که دست به اقدامات خودبرانداز نظیر اعدام اخیر می‌زند؛ اقداماتی که صرفا مشکلات داخلی را تشدید می‌کند.
وی می‌افزاید: تنش در روابط دو کشور ادامه خواهد یافت. البته تنش به رویارویی مستقیم منتهی نخواهد شد بلکه دو طرف تلاش می‌کنند ایادی خود را تقویت کنند و در نهایت منطقه قطبی‌تر می‌شود.
تاکیه درباره پیامدهای تیرگی روابط تهران-ریاض در مساله سوریه گفت: چشم‌انداز توافق‌نامه وین هیچ‌گاه موفقیت‌آمیز نبوده است و هیچ یک از بازیگران داخلی، منطقه‌ای و ابرقدرت‌ها اراده‌ای برای پایان دادن به جنگ در سوریه ندارند.

هاشمی: شورای نگهبان معافیت بیات و کروبی از آزمون را نپذیرفت

تحرکات رسانه‌ای برای استثنا کردن افراد از آزمون مجلس خبرگان و ایجاد امتیاز و تبعیض در حالی است که این ماجرا مسبوق به سابقه‌ای ناکام است.

برخی محافل می‌خواهند القا کنند که آزمون خبرگان اتفاق جدیدی است که در سال جاری روی داده،  اما کتاب خاطرات هاشمی رفسنجانی از آزمون خبرگان سال 69 می‌گوید؛ زمانی که مهدی کروبی در آزمون مذکور شرکت نکرده و هاشمی رفسنجانی وساطت می‌کند تا شورای نگهبان صلاحیت او را احراز کند. جالب آنکه هاشمی به رهبری هم زنگ می‌زند؛ اما ایشان می‌فرماید دخالت و شفاعت نمی‌کنند؛ چون نمی‌شود یک نفر را استثناء کرد.
هاشمی در خاطرات خود می‌نویسد: « به خانه برگشتم.  دکتر ]محمدعلی[ هادی، ]سفیر ایران در امارات متحده عربی[ آمد. پیشنهاد داشت فکری برای مرجعیت بعد از آیت‌الله ]سیدمحمدرضا[ گلپایگانی بشود. همچنین می‌گفت از صدام بخواهیم که منافقین را تحویل بدهد.
احمدآقا تلفنی گفت که شورای نگهبان، آقای ]مهدی[  کروبی، ]رئیس مجلس شورای اسلامی[  را برای امتحان، جهت احراز صلاحیت علمی برای نامزدی خبرگان، دعوت کرده است؛ آقای کروبی حاضر نیست در امتحان شرکت کند و ممکن است طرفداران او، علنا به مبارزه با شورای نگهبان برخیزند؛ از من خواست که برای رفع این مشکل اقدام کنم.
مسئله را تلفنی با رهبری در میان گذاشتم ایشان هم گفتند دخالتی نمی‌کنند و شفاعت نخواهند کرد، چون موارد متعدد است و نمی‌شود یکی را مستثنی کرد. جمع زیادی از نامزدها دعوت به امتحان شده‌اند؛ جمعی قبول و جمعی رد شده‌اند. آقای ]اسدالله[  بیات، نتیجه درخواست دیشب خود را تلفنی پیگیری کرد؛ گفتم شورای نگهبان بر سر موضع خود محکم است.»

تایم: آل‌سعود درگیر بحران پنهان و احساس انزواست

یک مجله آمریکایی ماجراجویی‌های اخیر رژیم آل‌سعود را نشانگر بحران پنهان در پادشاهی سعودی و احساس انزوای شدید این رژیم دانست.

مجله تایم درباره رفتار جنایتکارانه اخیر رژیم سعودی و اعتراض تهران نوشت: این یک بحران کامل خاورمیانه‌ای است و تحولاتش با چنان سرعتی پی در پی اتفاق می‌افتند که حتی برای ناظران امور خاورمیانه دنبال کردن‌شان چالش‌برانگیز است. تلاش برای یافتن معنای آن هم به نقطه آغاز برمی‌گردد؛ پادشاهی سعودی که با فشار داخلی و خارجی روبرو است.
چارلز فریمن، سفیر پیشین آمریکا در عربستان‌ سعودی می‌گوید: «برای 70 سال به شکلی کاملا نادرست این تصور وجود داشت که حکومت سعودی‌ها ثبات ندارد. این نخستین بار است که ممکن است چنین باشد.»
تایم می‌افزاید: در بیرون مرزها، تهران، رقیب دیرین ریاض، تسلط سنتی سعودی‌ها بر منطقه را تهدید می‌کند. جنگ در کشورهای همسایه، عراق و یمن که سعودی‌ها در آن درگیر بمباران هوایی خونینی علیه شورشیان مورد حمایت ایران بوده‌اند، تنها به حس انزوای عربستان افزوده است.
مداوی الرشید، یک کارشناس سعودی و پژوهشگر مهمان دانشگاه اقتصاد لندن، می‌گوید: «فکر می‌کنم حسی از آسیب‌پذیری وجود دارد. این که احساس کنید در محاصره نیروهای متخاصم قرار گرفته‌اید.»
این مجله خاطر نشان کرد: اوضاع در داخل مرزها هم چندان خوب نیست. کاهش بهای نفت به کسری بودجه منجر شده و حاکمان ریاض را مجبور به افزایش بهای سوخت و کاهش یارانه‌ها کرده است؛ اقداماتی که به نارضایتی در میان جمعیت 29 میلیونی سعودی‌ها دامن خواهد زد.
مداوی الرشید معتقد است «آنها به رضایت مخاطب داخلی اطمینان ندارند. هر چند مردم را از زمان بهار عرب زیر نظر داشته‌اند، اما این پرسشی است که مطرح است.»
فریمن که طی دوره جنگ اول خلیج‌فارس خدمت می‌کرد می‌گوید:«چالش‌های متوجه ثبات عربستان با اقدامات ملک سلمان که یک سال پیش قدرت را در دست گرفت و ساختار سنتی حاکمیت را تغییر داد بیشتر شده است. او پرنس محمد بن نایف، برادر زاده‌اش، را به مقام ولیعهدی و محمد بن سلمان، فرزند بسیار جوان و ناآزموده‌اش را به مقام معاونت ولیعهد و وزیر دفاع، منصوب کرد.
به گفته فریمن، آل‌سعود که زمانی با دربرگرفتن تمام گرایش‌ها ثبات را حفظ کرده بود، در حال حاضر قدرت را حول تنها یک جریان در خانواده گرد آورده است؛ تصمیم‌گیری نه تنها به یک جریان محدود شده بلکه بیشتر در دستان نوادگان یک نفر، سلمان، قرار دارد. این یعنی احتمال تصمیم‌گیری‌های عجولانه بالا رفته است و می‌توان گفت که جنگ یمن یکی از نمونه‌های آن است. حتی می‌توان اعدام‌ها را هم در این چارچوب دید.
اعدام‌های اخیر دی‌ماه بزرگترین نمونه از اعدام‌های گروهی از 34 سال پیش به این سو بوده‌اند. در آن زمان 63 نفر که در اعتراض به منحرف شدن آل‌سعود از اصول بنیادین اسلام با هدف سرنگونی خاندان حاکم دست به حمله‌ای به مسجدالحرام در مکه زده بودند، اعدام شدند.
بعضی تحلیلگران می‌گویند عربستان با گردن زدن شیخ نمر به همراه سه فعال شیعه  دیگر قصد آرام کردن احساسات بنیاد‌گرایان سنی را داشت. اما فریمن و الرشید این توجیه را نمی‌پذیرند. از دید هر دو آنها، اعدام‌ها حرکتی در جهت ترساندن شیعیان عربستان از دست زدن به اقدامی علیه حکومتی بوده است که با آنها مانند شهروند درجه دو برخورد می‌کند. الرشید می‌گوید: «این امری فراتر از مذهب است. من این را محافظه‌کاری نمی‌دانم، این سرکوب است. این استبدادی است که مردم را از سخن گفتن و آزادی بیان محروم می‌کند. افراد بیشتری برای استفاده از توییتر و نوشتن وبلاگ شلاق می‌خورند. این سرکوب فزاینده‌ای است که به نظر من منعکس‌کننده ضعف است.»
او همچنین معتقد است که هدف از اعدام گروهی منحرف کردن افکارعمومی از جنگ یمن بوده که به مرگ هزاران غیرنظامی در ده‌ ماه گذشته منجر شده است و چشم‌اندازی هم برای پایان آن وجود ندارد.

برنامه‌های اقتصادی دولت ضد اشتغال است

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران گفت: برنامه‌های اقتصادی دولت با وعده اشتغال‌زایی منافات دارد.

عبدالله وطنخواه به خبرگزاری اصلاح‌طلب ایلنا گفت: ادامه این وضعیت در حالی است که دولت درصدد است تا با استثنا کردن کارگران جوان زیر 29 سال از شمول دریافت حداقل مزد قانونی به سیاست‌های تعدیل ساختاری سرعت بیشتری ببخشد.
این فعال صنفی کارگری با یادآوری اینکه دولت کنونی در زمان رقابت‌های انتخاباتی خود را راستگو نامیده بود، افزود: در راستای همین ادعا قرار بود تا در کنار تولید رونق اقتصادی دستمزد کارگران نیز مطابق قانون به صورت واقعی افزایش یابد که در دو سال گذشته هنوز چنین اتفاقی برای کارگران نیفتاده است.
نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران افزود: واقعی شدن مزد و به رسمیت شناختن فعالیت‌های صنفی کارگری زمانی محقق شدنی است که دولت سیاست‌های اقتصادی کشور را در جهت حمایت از تولید داخلی تغییر دهد اما در شرایطی که هنوز مرزهای کشور به روی واردات انبوه کالاهای خارجی و مخصوصا چینی  گشوده است نمی‌توان منتظر تغییر شرایط کار بود.
این فعال کارگری با اشاره به اینکه واردکنندگان کالاهای خارجی در مناسبات اقتصادی خود منافع تولیدکنندگان داخلی را نادیده می‌گیرند؛ اصولا طرفداران مکتب اقتصاد آزاد عقیده دارند که باید زمان تبدیل شدن سرمایه به ثروت به کمترین میزان ممکن برسد و برای همین از این منظر مناسبات سوداگری مانند بازرگانی، واسطه‌گری، زمین‌بازی، سفته‌بازی و بورس‌بازی بر ساخت صنعتی یک کالا ارجحیت دارد.
وطنخواه گفت: خواسته یا ناخواسته در رقابت با سرمایه‌داری مالی و سوداگری منافع سرمایه‌داران صنعتی به خواسته‌های کارگران نزدیک‌تر است و برای همین اگر دولت قصد کمک به طبقه کارگر را دارد باید در جهت تامین منافع صنعتگران گام بردارد.
وی تصریح کرد: آنچه که در دو سال گذشته مشاهده کردیم بیشتر تسهیل و تثبیت وضع اقتصادی سرمایه‌داری سوداگرانه بوده است و در عمل تحول اساسی در وضع کارگران ایجاد نشده است.
وی افزود: البته اقدامات دولت پدیده جدیدی نیست، کسانی که امروز درصدد تسریع شیب برنامه‌های تعدیل ساختاری هستند در زمان دولت پیشین همین رویکردها را در دیگر نهاد مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام دنبال می‌کردند.
وطنخواه تاکید کرد: در مجموع دولت یازدهم تلاش مضاعفی برای به سرانجام رساندن وظیفه ناتمام عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی دارد و آنچه که در قالب برنامه ششم برای تنظیم بازار کار توصیه شده است نیز بخشی از همین مسیر است.

تندروی‌‌های مجلس ششم به کلیت اصلاح‌طلبان برمی‌گردد

عضو هیئت رئیسه مجلس ششم اذعان کرد برخی تحرکات این مجلس افراطی‌گری بود.

سیدابراهیم امینی در مصاحبه با روزنامه آرمان و در پاسخ این سوال که  «آیا می‌پذیرید اگر برخی اتفاقات مجلس ششم اتفاق نمی‌افتاد به سود جریان اصلاحات بود»، تصریح کرد: کسی نمی‌تواند ادعا کند در زندگی خود اشتباه نکرده است. این وضعیت برای اصلاح‌طلبان در مجلس ششم نیز وجود داشت و اصلاح‌طلبان در برخی مقاطع عملکرد اشتباهی داشتند.
به نظر من در آن مقطع زمانی اصلاح‌طلبان تجربه کافی برای حضور در مجلس و قانون‌گذاری در سطح کلان نداشتند و به همین دلیل برخی اتفاقات رخ داد که نباید رخ می‌داد.
وی می‌افزاید: در مجلس ششم تندروی‌هایی صورت گرفت که نباید صورت می‌گرفت.
وی در عین حال تندروی‌های مجلس ششم را مربوط به کلیت اصلاح طلبان دانست و افزود: ما نباید همه اشتباهات گذشته را به مجلس ششم محدود کنیم اگر در گذشته اشتباهی صورت گرفته همه جریان اصلاح‌طلبی در آن نقش داشته‌اند. به همین دلیل نباید نمایندگان را از جریان کلی اصلاحات تفکیک کنیم و آنها را منشا مشکلات در آن مقطع زمانی معرفی کنیم.
امینی در عین حال در بخش دیگری از این مصاحبه، ضمن حمله به برخی اطرافیان روحانی گفت برخی افراد سبد رای آقای روحانی را فراموش کرده‌اند. این عده خیلی زود فراموش کردند آقای روحانی با حمایت همه جانبه اصلاح‌طلبان به ریاست‌جمهوری رسید و اگر حمایت اصلاح‌طلبان وجود نداشت شاید انتخابات سرنوشت دیگری پیدا می‌کرد به همین دلیل برای خود در کنار جریان اصلاحات سازمان رای مستقل قائل هستند.
منظور من حزب اعتدال و توسعه است. آنها گمان می‌کنند آقای روحانی با کمک این عده و برنامه‌های حزب اعتدال و توسعه در انتخابات به پیروزی رسیده است.
وی همچنین درباره تعلل علی لاریجانی برای پیوستن به ائتلاف اصولگرایان گفت: آقای لاریجانی به صورت خواسته یا ناخواسته بازی اصولگرایان را برای ائتلاف به هم زده است. به نظر من علی لاریجانی به دنبال تقویت فراکسیون رهروان ولایت و تبدیل این فراکسیون به یک حزب یا جریان سیاسی جدید در کشور است.
همزمان با مصاحبه امینی و اذعان وی به تندروی‌های مجلس ششم، علی شکوری‌راد (دیگر نماینده مجلس ششم و دبیر حزب غیرقانونی اتحاد ملت) در مصاحبه با ایسنا و درباره ترکیب مجلس دهم گفت: مجلسی در تراز مجلس ششم دیگر تکرار نخواهد شد و نباید انتظارات را خیلی بالا برد(!) اگر مجلسی مانند مجلس پنجم شکل بگیرد توفیق خوبی است.

به نام مستقلین به کام افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی

رئیس‌ جبهه موسوم به «مستقلین و اعتدال‌گرایان» گفت: آقایان علی مطهری، محسن هاشمی، اشرفی‌اصفهانی، حضرتی، اشراقی و خانم‌ها فاطمه هاشمی و پیشگاهی‌فرد از جمله افرادی هستند که در لیست اولیه انتخاباتی جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان بوده و تأیید صلاحیت شده‌اند.

قدرت‌علی حشمتیان به تسنیم گفت: لیست اولیه انتخاباتی که ما تهیه کردیم، قطعی نیست و لیست قطعی خود را بعد از احراز صلاحیت‌ها منتشر می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: کماکان سرلیست جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان آقای علی مطهری است و اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل در لیست ما جای دارند و اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان تندرو به هیچ‌وجه در لیست ما جایی ندارند.
قرار دادن برخی اسامی در فهرست مستقلین در حالی است که امثال محسن هاشمی، اشرفی‌اصفهانی، حضرتی و فاطمه هاشمی جزو افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی محسوب می‌شوند و معلوم نیست با چه عنوانی می‌توان آنها را مستقل حساب کرد و با این حساب چگونه می‌توان علی مطهری را در کنار عناصر کارگزارانی یا غربگرا، مستقل دانست؟!

** وطن امروز

آمریکا می‌خواهد در مجلس شورا و مجلس خبرگان نفوذ کند

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: آمریکا می‌خواهد در مجلس شورای اسلامی و اگر بتواند در مجلس خبرگان نفوذ کند و هر دو نفوذ بسیار خطرناک است. به گزارش تسنیم، اعضای شورای مرکزی جبهه ایستادگی با آیت‌الله موحدی‌کرمانی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار آیت‌الله موحدی‌کرمانی به شرایط اصولگرایی اشاره کرد و گفت: هرچه زمان می‌گذرد بیشتر پی می‌بریم که اصولگرایی در جامعه سیاسی ما هم ریشه‌دار است و هم توسعه یافته است و اصولگرایان نیروهای انقلابی هستند که دغدغه اعتلای نظام و کشور و یاری رهبری را دارند.  دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: آمریکا می‌خواهد در مجلس شورای اسلامی و اگر بتواند در مجلس خبرگان نفوذ کند و هر دو نفوذ بسیار خطرناک است. در این شرایط اگر کسی آماده شود و ندای هل من ناصر قرآن را پاسخ دهد بسیار ارزشمند است.  آیت‌الله موحدی‌کرمانی تصریح کرد: تصور نکنید مردم همین‌طور رای در صندوق می‌اندازند. مردم ما عموما بصیر هستند، شما هم تلاش کنید کسانی را که فریب خورده‌اند بیدار کنید. کسانی باید به مجلس بروند که پیرو رهبری باشند و اسیر نفوذ دشمن نشوند.

نیروی قدس نبود ده‌ها حادثه شبیه پاریس رخ می‌داد

رئیس مجلس با تقبیح اقدامات کنگره آمریکا درباره سپاه‌پاسداران و نیروی قدس، گفت: اگر نیروی قدس در مقابل تروریست‌ها حضور نداشت که شما ده‌ها حادثه شبیه پاریس را مشاهده کرده بودید. به گزارش مهر، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح‌های اخیر کنگره آمریکا گفت: درباره اقدامات اخیر برخی نمایندگان آمریکا و طرح‌های سرهم‌بندی شده آنها باید گفت هر سه طرحی که مطرح کرده‌اند، نامی جز ایذا بر آن نمی‌توان نهاد که قصد آنها تخریب پرونده حل و فصل اتمی است که ایران و 1+5 به ثمر رسانده‌اند.  وی تاکید کرد: اگر حکومت آمریکا از یکپارچگی در تصمیم‌گیری برخوردار نیست، هزینه آن را سایر ملت‌ها نباید بدهند. لاریجانی ادامه داد: اقدامی که چندی پیش درباره روادید در خلال بودجه آمریکا انجام گرفت، قطعا مخالف روح برجام بود و اگر آن را اصلاح نکنند، از طرف ایران مقابله به مثل خواهد شد و در این زمینه تدبیر شده است.  وی تصریح کرد: درباره این چند طرح نیز اگر دولت آمریکا مانع نشود، نمایندگان ملت در مجلس طرح‌های مقابل آن را به اجرا در خواهند آورد. رئیس مجلس اظهار داشت: چه معنایی دارد درباره سپاه پاسداران و سپاه قدس که چشم و چراغ ملت ایران در امنیت کشور هستند با گستاخی، طرح‌های ناشیانه مطرح می‌کنند. لاریجانی افزود: اگر نیروی قدس در مقابل تروریست‌ها حضور نداشت که شما ده‌ها حادثه شبیه پاریس را مشاهده کرده بودید.  وی گفت: سپاه و نیروی قدس مستحق تحقیر جیره‌بگیران صهیونیست‌ها در کنگره و سنا نیستند بلکه سیا یک نهاد تروریستی است که در ماجرای افغانستان و عراق به کرات با تروریست‌ها زد و بند داشته است.  نماینده مردم قم تصریح کرد: ارائه‌دهندگان طرح‌های سخیف درباره بنیه دفاعی کشور بویژه در زمینه موشکی و همین‌طور طرحی درباره سوابق هسته‌ای ایران پشیزی نزد ملت ایران محل اعتنا نخواهند بود، بلکه ملت ایران را در تقویت بنیه دفاعی کشور مصمم‌تر می‌کنند. لاریجانی تاکید کرد: چنانچه این مسیر را دنبال کنند، ما چه در زمینه دفاعی و چه در فعالیت هسته‌ای تجدیدنظر می‌کنیم.

مراسم بزرگداشت آیت‌الله نمر امروز در مسجد ارک

مراسم بزرگداشت روحانی مبارز، شهید آیت‌الله نمر امروز دوشنبه در مسجد ارک تهران برگزار می‌شود. به گزارش تسنیم، احسان ایرانمنش، مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با اعلام این خبر اظهار داشت: این مراسم به همت بسیج دانشجویی و با همکاری جمعی از طلاب در مسجد ارک تهران برگزار خواهد شد. ایرانمنش تاکید کرد: این مراسم ساعت 14:30 روز دوشنبه با حضور حجت‌الاسلام خسروپناه برگزار خواهد شد.  مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: با توجه به جنایت‌های وحشیانه آل‌سعود از آحاد ملت شریف ایران و دانشجویان انقلابی برای حضور در این مراسم دعوت می‌کنیم.

** خراسان

شیوه عجیب یک مسئول برای پلاک گذاری 40 خودروی خاص

بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی، در حالی که طبق اعلام دستگاه های مسئول، شماره گذاری تعدادی از خودروهای تولید شده توسط یکی از شرکت های کوچک تولید اتومبیل در داخل کشور به دلایل قانونی و مستند، امکان پذیر نبوده، یک مسئول مهم اقتصادی در دولت با ارسال درخواستی رسمی به هیئت وزیران، درخواست کرده است که کابینه با صدور مصوبه ای، مجوز شماره گذاری بیش از 40 دستگاه خودروی دارای این مشکل را صادر کند که این رویه در نظر گرفته شده، جای تامل دارد.

ترمز بی سر و صدای مصوبه 22 هزار میلیارد ریالی  کابینه

در حالی که بر اساس ابلاغیه مردادماه یک مسئول ارشد اجرایی به تعدادی از اعضای کابینه، تاکید شده بود که حسب موافقت کابینه، باید اختلاف بین دو سازمان دولتی درباره ارزش بنگاه ‌ها و شرکت های موضوع مصوبه سال 88 دولت سابق، با محاسبه مبلغ 22 هزار و 617 میلیارد ریال و امضای دفاتر و اسناد مربوط ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این دستور خاتمه داده شود، بر اساس نامه نگاری های صورت گرفته در دولت، مشخص شده ابهامات و مخالفت های یک مسئول مهم اقتصادی کابینه، منجر به محقق نشدن این دستور ظرف مهلت قانونی خود شده است.


** رسالت

کارآمدي در مبارزه با فساد اقتصادي!

اخيراً معاون مبارزه با مفاسد کلان اقتصادي وزارت اطلاعات، اخباري از توفيقات خود درباره مبارزه با مفاسد اقتصادي منتشر کرده است. بر اساس اطلاعات موجود، سالانه 20 ميليارد دلار قاچاق کالا به کشور صورت مي گيرد. کالاي قاچاق 25 درصد کل اقتصاد را تشکيل مي دهد. اما در گزارش معاونت مبارزه با مفاسد کلان اقتصادي در خصوص مبارزه با قاچاق کالا با صد مورد برخورد، فقط 2800 ميليارد تومان بوده است. اين رقم در مقايسه با 20 ميليارد دلار قاچاق کالا، يعني هيچ! گزارش وزارت اطلاعات حاکي است در مبارزه با فرار مالياتي، آنها موفق شده اند جلوي فرار مالياتي 20 هزار ميليارد ريالي را بگيرند. ايران در ميان کشورهاي جهان جزء نادر کشورهايي است که در آن فرار مالياتي صورت مي گيرد. نسبت ماليات به توليد ناخالص ملي در همه کشورها بالاي 30 درصد است، اما در ايران زير8 درصد است. آيا دستاورد وزارت اطلاعات با اين مبلغ ناچيز جلوگيري از فرار مالياتي، نشانه کارآمدي است؟ سئوال ديگر اينکه نهادهاي نظارتي ديگر در سه قوه، در مبارزه با مفاسد اقتصادي چه کارنامه اي دارند؟ آيا مفسدين از تور سه نهاد نظارتي در سه قوه، عبور کرده اند و به تور وزارت اطلاعات افتاده اند يا ابتدا به ساکن، وزارت اطلاعات عمل کرده است؟

اجازه اجتهاد به جاي آزمون در قانون جايگاهي ندارد

آيت الله صديقي با تاکيد بر اينکه اجازه اجتهاد به جاي آزمون علمي در قانون هيچ جايگاهي ندارد، گفت: تاکنون شوراي نگهبان امتحان خوبي در برابر فشارها پس داده است. وي در گفتگو با فارس، با اشاره و تاکيد بر جايگاه مهم و خطير شوراي نگهبان در زمان انتخابات، اظهار داشت: مسائل مربوط به فشار بر شوراي نگهبان و تلاش بر تضعيف آن، حرف‌هاي جديدي نيست و از ابتداي انقلاب کساني که با اسلاميت جمهوري اسلامي ايران موافق نبودند با مرزهايي که تعيين کننده اسلاميت است معمولا مقابله کردند؛ اين نيز يکي از اين حرف‌هاست. امام جمعه موقت تهران در ادامه نظارت و بررسي صحيح را وظيفه اصلي شوراي نگهبان خواند و تصريح کرد: نظارت استصوابي و ايستادگي در مقابل فشارها هم وظيفه قانوني شوراي نگهبان و هم حقوق مردم است؛ اينکه عده‌اي با اعمال فشار، حرف‌هايي عليه شوراي نگهبان مي‌زنند فقط تبليغات بوده و مسئله خاصي نيست. صديقي در باره اينکه عده‌اي بحث اجازه اجتهاد از مراجع به جاي آزمون علمي را مطرح کردند،‌ گفت: از نظر قانون،‌ نظر شوراي نگهبان ملاک است و صلاحيت اظهار نظر را آنها دارند. تشخيص اين مطالب با شوراي نگهبان بوده و در قانون اجازه مرجع،‌ به جاي آزمون علمي بي مورد بوده و هيچ جايگاهي ندارد.

اخراج زن محجبه از نشست انتخاباتي ترامپ

يک زن مسلمان با پوشش حجاب توسط نيروهاي پليس از مراسم سخنراني دونالد ترامپ کانديداي جمهوريخواه انتخابات رياست‌ جمهوري آمريکا اخراج شد. به گزارش شيعه نيوز، «رز حميد» يک مهماندار هواپيماي 56 ساله است که در مراسم سخنراني ترامپ در کمپين تبليغات انتخاباتي وي، درست در جايگاه پشت سر ترامپ نشسته بود. وي هنگامي که اين کانديداي پيشروي جمهوريخواهان در سخنراني خود اظهاراتي را عليه پناهجويان سوري مطرح کرد و گفت که پناهجويان سوري با گروه تروريستي داعش مرتبط هستند، به نشانه اعتراض به پا خاست، اما نيروهاي پليس آمريکا که اين اعتراض وي را که در کمال سکوت اعلام شد، تاب نياوردند و با هجوم بردن به سمت وي، او را از جايگاه پايين آورده و از اين مراسم اخراج کردند. علاوه بر اين زن مسلمان، يک مرد ديگر نيز که در کنار وي نشسته بود، همزمان به نشانه اعتراض به اظهارات ترامپ به پاخاست و وي نيز به همراه اين زن از جلسه اخراج شد. «استيون تامپسون» افسر اداره پليس منطقه در گفتگو با سي ان ان گفت که مقامات ستاد انتخاباتي ترامپ پيش از آغاز جلسه به ما گفته بودند هر کسي که هرگونه اخلال در روند مراسم ايجاد کند، بايد فورا از جلسه اخراج شود.

وکيل خانواده هاشمي: دولت، بديهيات مردم را تضييع مي‌ کند

سيد وحيد ابوالمعالي با اشاره به برخورد نامناسب هيئت اجرايي در خصوص ارائه مستندات رد صلاحيتش براي مجلس شوراي اسلامي، گفت: متاسفانه زماني که براي دريافت مستندات رد صلاحيت خود به فرمانداري مراجعه کرده بودم پاسخ مناسبي دريافت نکردم. به گزارش فارس، وکيل خانواده هاشمي تاکيد کرد: از نظر من عملکرد فرمانداري کاملاً خلاف قانون بوده و کساني که حقوقدان هستند و حب و بغض سياسي ندارند به خوبي مي‌دانند که اينها خلاف مي‌کنند. وي گفت: دولت روحاني، دولت تدبير و اميد است اما بديهيات مردم را تضييع مي‌ کنند. ديگر چه تدبير و اميدي باقي مي‌ ماند؟ چيزي که در نامه وزارت اطلاعات آمده بي ‌معنا و مسخره است.
 
سه طرح ضد ايراني ديگر در مجلس نمايندگان آمريکا

مجلس نمايندگان آمريکا بعد از تصويب طرحي که اختيارات دولت براي رفع تحريم‌هاي ضدايراني را کاهش مي‌دهد، سه طرح ديگر عليه ايران را معرفي کرد. قانونگذاران آمريکا، بعد از تصويب طرحي در روز پنج‌شنبه در کميته امور خارجي مجلس نمايندگان که خواستار کاستن از اختيارات دولت براي رفع تحريم‌ها عليه ايران است دو طرح ضد ايراني ديگر هم معرفي کرده است. علاوه بر اين، يک طرح هم، روز چهارشنبه معرفي شده است. عناوين اين طرح ها عبارتند از: «طرح عدم تحمل اقدامات تروريستي»، «خاتمه برنامه تسليحات هسته‌اي ايران قبل از تخفيف تحريم‌ها» و «طرح تحريم و جلوگيري از موشک‌هاي بالستيک ايران».

 
نوحه سرايي  آل سعود براي مرگ اشرف پهلوي

سايت خبري العربيه فارسي (رسانه پادشاه عربستان) در گزارشي ضمن نوحه سرايي براي مرگ خواهر فاسد و خائن شاه معدوم، از اين تاجر مواد مخدر به عنوان يک شخصيت محبوب! ياد کرد. رسانه پادشاه عربستان طي اين گزارش بدون اشاره به فسادهاي اخلاقي و مادي اشرف پهلوي با خيالپردازي و توهم، از خدمات بي شمار(!) اين عنصر فاسد براي ايران و محبوبيت(!) وي نزد ايرانيان خبر داد. در بخشي از اين گزارش سفارشي آل سعود آمده است: اشرف پهلوي که خواهر دوقلوي محمدرضا شاه بود يکي از زنان با نفوذ دوران حکومت وي به شمار مي رفت و اغلب(!) ايرانيان در باره شخصيت قوي و کاريزماتيکي وي متفق القول هستند. گفتني است در هنگام انقلاب، شاه معدوم به خاطر منفور بودن اشرف در ميان ايرانيان، از وي خواسته بود تا کشور را ترک کند.

شهيد جهان آرا اهل نااميدي نبود

خانواده شهيد سيدمحمد جهان‌آرا با اعتراض به نمايش تصوير غيرواقعي و تحريف‌شده از فرمانده دلاور سپاه خرمشهر در سريال کيميا تاکيد کردند آنچه در اين مجموعه به نمايش درآمده بدون هماهنگي آنها بوده و مورد تاييد نيست. سيدمحمدحسين جهان‌آرا برادر شهيد جهان‌آرا در گفتگو با خبرگزاري تسنيم از اعتراض خانواده فرمانده دلاور سپاه خرمشهر به تصوير ارائه شده از سردار شهيد سيدمحمد جهان‌آرا در سريال کيميا سخن گفت و آن را تصويري غيرواقعي و مشوه دانست. او تصريح کرد: آبان‌ماه امسال جلسه‌اي با نماينده آقاي سرافراز و عوامل سريال کيميا در موسسه صبا داشتيم و مفصل درباره بخشهاي مرتبط با شهيد جهان‌آرا در اين سريال صحبت شد و با توجه به ديالوگ‌هاي نوشته شده، مخالفت خود را با اين سکانس‌ها اعلام کرديم. در آن جلسه عوامل سريال قول دادند سکانس‌ها و ديالوگ‌هاي منتسب به محمد را از سريال حذف کنند ولي ظاهراً فقط نام شهيد جهان‌آرا از متن فيلمنامه حذف شد، اما با اين حال براي همگان کاملاً مشخص است که آقاي حامد بهداد که از هنرپيشه‌هاي خوب کشور است، نقش چه‌کسي را ايفا مي‌کند. برادر شهيد جهان‌آرا گفت: تصويري که از محمد در سريال کيميا به نمايش درآمده، تصوير يک انسان بلاتکليف و مستاصل است در حالي که ديالوگ‌هايي چون «نمي‌دانم چه‌ کار کنم؟» يا «نمي‌توانيم معجزه کنيم» متعلق به او نيست و هرگز کسي از زبان محمد چنين سخناني نشنيده است. به‌ گواهي بسياري از همرزمان شهيد جهان‌آرا، محمد حتي در سخت‌ترين شرايط که رزمندگان ما در صحنه نبرد نابرابر با دشمن در حال شهادت بودند، با اميدواري مي‌گفت "تا خدا و امام را داريم غصه نداريم و اگر ايمان‌مان سقوط نکند دوباره شهر را به دست مي‌آوريم" و با همين روحيه هم 45 روز با دست خالي مقابل يک لشکر مجهز دشمن ايستاد.
 
شارلي ابدو اين بار کاريکاتور خدا را منتشر کرد!

نشريه موهن فرانسوي اين بار با انتشار يک کاريکاتور نه تنها به مقدسات مسلمانان بلکه کل دنيا توهين کرد. باشگاه خبرنگاران نوشت: شارلي ابدو در چاپ جديد خود در اقدامي تاسف آور و وقيح، کاريکاتور خدا را منتشر کرد. در اين تصوير فردي با تفنگي بر دوش ديده مي شود. دراين عکس خداوند به شکل جسم واقعي به تصوير در آورده شده است و علامت چشم شيطان بر کلاه او ديده مي شود. در کنار اين کاريکاتور اين جمله نوشته شده: پس از يک سال قاتل همچنان متواري است. اين مجله ضد مقدسات در سالگرد تيراندازي به دفترش اين کاريکاتور را منتشر کرده است و با تيراژ يک ميليون نسخه براي فروش گذاشت. اين نشريه فرانسوي که در توهين به مقدسات مسلمانان سابقه طولاني دارد سال گذشته هم با انتشار کاريکاتوري از پيامبر اسلام (ص) موجي از نفرت و اعتراض را در سراسر دنيا عليه خود برانگيخت.
 
محاکمه چهار شهروند ايراني در عربستان همزمان با تنش دو کشور

خبرگزاري فرانسه از رياض اعلام کرد 4 تبعه ايراني که ادعا شده يکي از آن ها مظنون به اقدامات جاسوسي است، قرار است در عربستان سعودي محاکمه شوند. خبرگزاري فرانسه اين خبر را به نقل از رسانه هاي محلي منتشر و اعلام کرد روزنامه عرب زبان ديلي چاپ رياض در گزارشي نوشت که سه نفر از بازداشت شدگان متهم به اقدامات تروريستي هستند. اين روزنامه عربي به جزئيات بيشتري در باره ريز اتهامات اين افراد و هويت آن ها اشاره اي نکرده است. روزنامه مذکور زمان بازداشت اين افراد را در سال هاي 2013 و 2014 اعلام کرده، اما به چرايي اعلام آن در زمان کنوني تنش ها ميان رياض و تهران اشاره اي نکرده است.


** جمهوری اسلامی

نامگذاری خیابانی با نام شیخ نمر به کجا رسید؟

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران از نامه وزارت امور خارجه برای تثبیت نام خیابان بوستان خبر داد. مجتبی شاکری با اشاره به اینکه پس از شهادت شیخ نمر، مردم و شخصیت‌ها خواستار واکنش شورای شهر در خصوص نامگذاری معبری به نام این فرد بودند، گفت: برخی پیشنهاد دادند که خیابان مقابل سفارت عربستان به نام شیخ نمر تغییر یابد. وی افزود: هفته گذشته برخی از اعضای شورای شهر پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام «شیخ نمر» را ارائه کردند و دو فوریت این طرح در شورای شهر تصویب و بر همین اساس بررسی‌ها برای نامگذاری خیابانی به نام «شیخ نمر» آغاز شد، اما عصر همان روز مردمی که جلوی سفارت عربستان تجمع کرده بودند، به صورت خودجوش نام خیابان را تغییر دادند. شاکری با تاکید بر اینکه روال بر این است که نظر وزارت امور خارجه نیز در این خصوص پرسیده می‌شود گفت: تغییر نام یک خیابان دو هفته الی یک ماه طول می‌کشد چرا که باید پس از کسب اکثریت آرای اعضای شورای شهر در صحن علنی، ریاست شورا به شهردار تهران این موضوع را اطلاع دهد و شهردار تهران نیز از شهردار منطقه بخواهد نسبت به تغییر نام اقدام کند و این مساله زمان‌بر است.

دیدگاه شیخ نمر از زبان برادرش

محمد النمر برادر شیخ شهید نمر باقرالنمر در گفت وگویی به شرح حال زندگی سیاسی برادرش پرداخت و گفت: دیدگاه برادرم اصلاح گرایانه بود و شیخ در هیچ بخشی از سخنان خود خواهان سرنگونی دولت نشد و به مسائل سیاسی این چنینی نیز نپرداخت. وی افزود: اعدام او بسیار دور از ذهن بود و خبر اعدام هم به صورت غافلگیر کننده‌ای اعلام شد. محمدالنمر گفت: بازپرس‌ها از شیخ می‌خواستند معذرت خواهی کند اما او بار دیگر نظرات خود را برای آنان توضیح می‌داد. وی درباره سرنوشت جنازه شیخ نمر نیز گفت: در تماسی که مقامات سعودی با ما داشتند اعلام کردند پیکر شهید را به خانواده او تحویل نخواهند داد اما ما هم‌چنان بر تحویل پیکر او اصرار داریم.

داعش سه معلم را در شهر موصول عراق اعدام کرد

گروه تروریستی داعش سه معلم را در شهر موصول عراق اعدام و ده‌ها نفر را به زندان انداخت. به گزارش روزنامه ایتالیایی کوریه دلاسرا، سرنوشت مشترکی در کمین این عده است زیرا آنها از پذیرش برنامه آموزشی جدید داعش سر باز زده‌اند. براساس این گزارش که به نقل از شبکه‌های خبری خاورمیانه تهیه شده است، حاکمان رادیکال داعش در مناطق تحت حکومت خود تدریس و آموزش رشته‌هایی مانند فلسفه و ریاضیات را ممنوع اعلام کرده‌اند. به گزارش رسانه‌های کردی و به نقل از یک معلم سوری، از قرار معلوم رشته‌های شیمی و بیولوژی نیز دیگر تدریس نمی‌شود و در عوض به دستور داعش تدریس اصول شریعت و جهاد جایگزین آن شده است. اولین معلمی که اعدام شد «اشوق النعیمی» نام داشت. جرم او این بود که آشکارا علیه برنامه آموزشی داعش تبلیغ کرده و یک راهپیمایی اعتراضی را در موصول سازماندهی کرده بود. این راهپیمایی با بازداشت بیش از سی معلم پایان گرفت. یکی از فعالان مدنی به نام «عبداله المعلی» گزارش می‌دهد که این عده بی‌تردید در دادگاه شریعت حکم محکومیت خواهند گرفت و جای آنها را نیروهایی پر خواهند کرد که حاضر به همکاری با داعش هستند.

حکم غیابی اعدام برای یک عضو داعش

یک دادگاه اماراتی حکم غیابی اعدام برای یک عضو داعش صادر کرد. شبکه خبری «بی بی‌سی عربی» گزارش داد دادگاهی در امارات با صدور حکم غیابی، یک فرد را به اتهام عضویت در گروهک تروریستی داعش، به اعدام محکوم کرده است.


** ایران

انتشار فیلم ارتش امریکا از رزمایش سپاه در تنگه هرمز

نیروی دریایی امریکا تصاویر ویدئویی سیاه و سفیدی 30 ثانیه ای را منتشر کرده که می‌گوید توسط یک بالگرد امریکایی تهیه شده و شامل شلیک موشک از قایق‌های تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. به گزارش «تسنیم»، نیروی دریایی امریکا می‌گوید: تصاویر رادار مادون قرمز یک «قایق تندروی» ایرانی را نشان می‌دهد که در نزدیکی «ترومن»، ناوشکن «یو‌اس‌اس باکلی»،‌ ناوچه فرانسوی «اف‌اس پراونس» و تعدادی کشتی تجاری دیگر، چندین موشک پرتاب می‌کند.

آقاتهرانی: لاریجانی، مصباح را پشت پرده حادثه قم می‌داند

معلم اخلاق کابینه دولت احمدی‌نژاد گفت: «اگر بنا به امر به ‌معروف فیزیکی بود، خاتمی و هاشمی را تکه‌پاره می‌کردیم.» حجت‌الاسلام آقاتهرانی در گفت‌و‌گو با نشریه «رمز عبور» ضمن اشاره به حوادث 22 بهمن قم و حمله به رئیس مجلس افزود: «‌آیت‌الله مصباح به من فرمودند که به آقای لاریجانی بگو به والله العلی العظیم من در این قصه نه خودم از قبل خبر داشتم، نه همان موقع می‌دانستم، بعد به من خبر دادند که چه شده است. اصلاً به من ربطی ندارد، ولی آقای لاریجانی همه برخوردهایش حاکی از این است که شخص آقای مصباح این کار را کرده که بسیار برای خودش بد است. برای خود آقای لاریجانی این کار خیلی زشت است. واقعاً دلم می‌سوزد. حاج‌آقا که اساساً اهل این حرف‌ها نیست قسم خورد که به او بگو بیخودی در دلش نماند و خیال نکند من کرده‌ام. ربطی به من ندارد. در این قصه کاری نداشتم.» دبیرکل جبهه پایداری ادامه داد: «بچه‌های حاج‌آقا هم معمولاً مراعات این مسأله را باید بکنند که می‌کنند که نظرات ایشان باید دقیق اجرا شود و در حرم کارهایی از این قبیل انجام نمی‌دهند و واقعاً هم هیچ موقع دنبال این کارها نبوده‌ایم. این‌طوری که نمی‌شود. به همین دلیل در صحبتی هم که‌ درباره آقای هاشمی رفسنجانی کردم، گفتم اگر بنا بود امر به معروف و نهی از منکر فیزیکی بکنیم، باور کن خاتمی و تو را می‌زدیم تکه‌پاره می‌کردیم. اینجا که تهران نیست، اینجا قم است، ولی ایشان اجازه این کار را به ما نداده است.»

فرمانده جدید یگان ویژه تهران

طی حکمی از سوی سردار حسن کریمی فرمانده نیروهای ویژه انتظامی(نوپو)، سرهنگ سعید مطهری‌زاده به عنوان فرمانده یگان ویژه تهران بزرگ معرفی و از زحمات سردار حسن عرب سرخی قدردانی شد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، مراسم تودیع و معارفه فرماندهان سابق و جدید این یگان، روز گذشته با حضور سردار «کریمی» برگزار شد.

وضعیت رد مال و جریمه نقدی مهدی هاشمی

علیزاده طباطبایی گفت: «مهدی هاشمی حکم صادرشده را قبول ندارد و به همین خاطر هم رد مال و جریمه نقدی را که در حکم آمده پرداخت نمی‌کند.» محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با  «فارس»  افزود: «حکمی که برای مهدی صادر شده، غلط است.» گفتنی است، مهدی هاشمی با حکم دادگاه انقلاب به 10 سال حبس و پرداخت  و  رد مال 600 میلیون تومانی و 2/1 میلیارد تومان جزای نقدی و همچنین انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.
 

 

صدراعظم پیشین آلمان در تهران


صدراعظم پیشین آلمان در رأس یک هیأت اقتصادی به تهران می‌آید. به گزارش ایسنا، «گرهارد شرودر» که بعد از پایان مسئولیتش در سمت صدراعظمی آلمان بیشتر به امور اقتصادی می‌پردازد، قرار است در رأس یک هیأت اقتصادی به تهران بیایید و طی امروز و چند روز آینده که در ایران اقامت خواهد داشت، با تعدادی از مقام‌های کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

 


** آرمان

تجمع معلمان پيش دبستاني مقابل مجلس

شنیده شد که عده‌اي از مربيان پيش‌دبستاني و معلمان حق‌التدريسي براي چندمين بار در مقابل مجلس اجتماع كردند. ايسنا نوشت؛ اين افراد پيگير حقوق قانوني خود مبني بر استخدام دائمي و استفاده از مزاياي آن هستند. مربيان پيش‌دبستاني و معلمان حق‌التدريسي در اعتراض به وضعيت استخدامي خود تاكنون چندين بار در مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع كرده‌اند.

وزارت ورزش تهديد به افشاگري شد

شنیده شد که نماينده مردم لنگرود در تذكري خواستار ورود وزارت ورزش به موضوع كناره‌گيري تيم ملوان بندرانزلي از ليگ برتر شد. مهرداد لاهوتي در تذكري به وزير ورزش بر لزوم ورود وزارت ورزش بر موضوع كناره‌گيري تيم ملوان بندر انزلي از ليگ برتر تاكيد كرد. وي در توضيح تذكرش گفت: تيم ملوان بندرانزلي تيمي قديمي است كه در قلب مردم جاي دارد؛ لازم است وزارت ورزش در تقسيم بازيكنان سرباز براي اين باشگاه با عدالت برخورد كرده و از دايره انصاف خارج نشود. قطعا اين رويه اجحافي در حق اين تيم بزرگ است. نماينده مردم لنگرود افزود: اگر وزارت ورزش به اين موضوع رسيدگي نكند ما در مجلس ورود پيدا خواهيم كرد و بسياري از اتفاقاتي را كه در اين وزارتخانه مي‌افتد مطرح مي‌كنيم.

دوران علي سعيدلو، بدترين دوران مديريت ورزش

شنیده شد که محمود خسروي وفا بدترين دوران مديريت ورزش كشور را دوران علي سعيدلو مي‌داند. سايت وزارت ورزش نوشت: رئيس فدراسيون ورزش معلولين و جانبازان درباره علي سعيدلو، معاون پيشين محمود احمدي‌نژاد گفته است: «دوره سعيدلو بدترين دوران مديريتي ورزش كشور بود. علت آن هم اين بود كه در اين دوران دروغ نهادينه شد. اين دوران، دوران خوبي براي ورزش كشور نبود. همه ياد گرفته بودند راست نگويند و صادق نباشند و اين براي كشور چيز خوبي نبود، اما همه این دوران تجربيات مثبتي براي من داشت. علي آبادي مدير بدي نبود، با وجود اينكه من جزو شاكي‌هاي وي بودم، اما انصافا مدير بدي نبود. به اعتقاد من مدير را نبايد با نمره عالي سنجيد.»

6 ماه حبس تعزيري براي مسئول واحد آلاينده

شنیده شد که رئيس اداره حفاظت محيط زيست كاشان از صدور حكم 6 ماه حبس تعزيري براي مسئول يك واحد آلاينده در اين شهرستان خبرداد. جماران نوشت؛ محمود قهرماني اظهار داشت: در راستاي پايش واحدهاي صنعتي شهرستان به دنبال آلودگي شديد پساب صنعتي يك واحد خدماتي، پس از پيگيري‌هاي مكرر، نظر به استنكاف از قوانين و مقررات زيست محيطي، موضوع از طريق طرح شكايت در دستگاه قضائي پيگيري شد.


** شرق

سیداحمد خاتمی: تمام افراد تأییدشده از سوی شورای نگهبان اصلح نیستند


مهر: آیت‌الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، با اشاره به اینکه حمله به سفارت عربستان اقدامی غلط و جرم بوده است، تأکید کرد: هیچ کس حق ندارد به سفارتی که تحت حمایت جمهوری اسلامی است حمله کند؛ اما ذکر این نکته ضروری است که سفارت عربستان در زمان حمله کاملا خالی بوده و سند و مدرک شخصی در آنجا موجود نبوده است. او با اشاره به اینکه تمامی افراد تأییدشده از سوی شورای نگهبان اصلح نیستند، افزود: ولایتمداری، مردمی‌بودن، پایبندی به قانون، خدمتگزاربودن و... ازجمله شاخصه‌های افراد اصلح است.

دهدشتی: دست‌های پشت‌پرده در پرونده زنجانی بسیار است


خانه ملت: سیدحسین دهدشتی، رئیس کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی،  گفت: هیچ تضمینی برای پرداخت بدهی این متهم بعد از آزادی وجود ندارد. او با تأکید بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده بابک زنجانی از سوی قوه قضائیه، گفت: فرصت یک‌ماهه متهم برای پرداخت بدهی‌های خود به اتمام رسیده؛ از این‌رو لازم است رسیدگی به پرونده وی در اسرع وقت انجام شود. نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ادعای پرداخت بدهی از سوی بابک زنجانی ریشه‌ای دو ساله دارد، افزود: اگر این متهم قصدی برای پرداخت بدهی خود را داشت تاکنون این موضوع انجام گرفته بود. او با اشاره به اظهارات وکیل متهم نفتی درخصوص آزادی او و پرداخت بدهی‌هایش، گفت: هیچ تضمینی برای پرداخت بدهی این متهم بعد از آزادی وجود ندارد. او ادامه داد: باید دید آیا کسی حاضر به تضمین بابک زنجانی است یا خیر؛ بعد درخصوص وجاهت قانونی فرد ضامن نیز باید بررسی صورت بگیرد. او با بیان اینکه پرونده بابک زنجانی تاکنون با توصیه‌های برخی افراد سرشناس، چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی باز است، تأکید کرد:‌ دست‌های پشت‌پرده در پرونده بابک زنجانی بسیار است. او تأکید کرد: تسریع در رسیدگی به پرونده بابک زنجانی برخی شائبه‌ها درخصوص حمایت دست‌های پشت‌پرده از این متهم نفتی را از بین می‌برد.

 منبع : مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :