موضوعات ‌مرتبط: سیاسی صنعت ، معدن ، تجارت

a/38510 :کد

0

شرودر با دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۹
تعداد بازدید : ۴۷۷   
 تحلیل ایران -شرودر با دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد

صدراعظم سابق آلمان با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

صدراعظم سابق آلمان با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان که هیات 27 نفره تجاری آلمان را در سفر غیررسمی به ایران، سرپرستی می کند، یکشنبه عصر با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار کرد.

این هیئت که بیشتر از نمایندگان شرکت های آلمان و از بخش اقتصادی این کشور اروپایی هستند اعلام کرده اند به دنبال کسب جایگاه نخست تجارت با ایران هستند.بر اساس برنامه اعلامی، صدراعظم سابق آلمان قرار است در سفر سه روزه خود به تهران همچنین با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت، ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی دیدار و به رایزنی بپردازد.

صدراعظم سابق آلمان الان، عنوان رئیس افتخاری اتحادیه بازرگانان خاورمیانه و خاور نزدیک موسوم به «نوموف» (NUMOV) را دارد.گرهارد شرودر اخیرا در اظهار نظری  از سیاست های آنگلا مرکل در قبال روسیه انتقاد و تحریم روسیه را اشتباه توصیف کرده بود. شرودر گفته بود نگرانی های مسکو در حوزه سیاست خارجی را درک می کند و هیچ دلیلی نمی بیند نگران تهدید احتمالی روسیه در اروپای شرقی باشد. او تاکید کرد اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا برای منزوی کردن روسیه به واسطه تحولات شرق اوکراین اشتباه است.
منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :