موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/38545 :کد

0

توپ طلا در دستان کدام ستاره خواهد بود؟

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۴
تعداد بازدید : ۳۷۲   
 تحلیل ایران -توپ طلا در دستان کدام ستاره خواهد بود؟

مراسم اهدای توپ طلا امشب در سوئیس برگزار می شود تا جهان فوتبال، بهترین بازیکن سال ۲۰۱۵ را بشناسد.

مراسم اهدای توپ طلا امشب در سوئیس برگزار می شود تا جهان فوتبال، بهترین بازیکن سال 2015 را بشناسد.
 
 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان امروز همه اتفاقات و رخداد های فوتبال جهان  تحت تاثیر انتخاب بهترین بازیکن جهان است. 

بالاخره 11 ژانویه هم از راه رسید، همان تاریخی که فدراسیون جهانی فوتبال از مدت ها قبل آن را به عنوان روز انتخاب بهترین بازیکن جهان و فاتح توپ طلای سال 2015 تعیین کرده بود. 

آیین انتخاب بهترین بازیکن جهان  یا مراسم توپ طلا 
امشب ساعت 21 در سالن کانگرس هاوس ((Kongresshaus زوریخ برگزار خواهد شد. 
توپ طلا جایزه ای است که هر سال به بهترین بازیکن سال فوتبال دنیا داده می شود. شروع این مراسم از سال 2010 بوده است؛ زمانی که جایزه توپ طلای فرانس فوتبال و بازیکن سال فیفا با هم ادغام شدند. 

امشب علاقمندان فوتبال در سراسر جهان پای گیرنده های صوتی و تصویری خود خواهند بود تا فاتح توپ طلای 2015 را بشناسند، هرچند پیش بینی هایی شده و بسیاری از آنها ها از قبل حدس هایی زده اند ،اما همه در انتظار اعلام رسمی هستند. 

در این مراسم علاوه بر انتخاب بهترین بازیکن مرد و زن جهان بهترین مربی مرد و زن سال  و بهترین گل جهان  یا همان برنده جایزه فرانتس پوشکاش در سال  2015 نیز انتخاب خواهند شد.  

امشب از بین لیونل مسی، نیمار دو ستاره بارسلونا و کریستیانو رونالدو ستاره رئال مادرید یک نفر به عنوان فاتح توپ طلا انتخاب خواهد شد که پیش بینی های درج شده دراکثر مطبوعات جهان به ویژه اروپا شانس لیونل مسی را بیش از دو نامزد دیگر می دانند. 

سه نامزد نهایی توپ طلا فیفا پس از انجام  فرآیند رای گیری از سر مربیان و کاپیتان های تیم های ملی مردان 207 فدراسیون عضو فیفا و همچنین نمایندگان رسانه های بین المللی انتخاب شده اند. فرایند انتخاب سه نامزد نهایی بهترین بازیکن زن فوتبال جهان زنان نیز با کمک مربیان و کاپیتان های تیم ملی زنان و نمایندگان رسانه ها  انجام شد و همچنین برای انتخاب نامزدهای نهایی  بهترین مربیان مرد و زن جهان هم همین فرایند طی شد. 

در انتخاب بهترین بازیکن  و مربی مرد و زن سال 2015 روند رای گیری به این صورت است که سرمربی و کاپیتان  هر یک از تیم های ملی نام  نامزدهای اعلام شده را به عنوان گزینه اول دوم یا سوم خود انتخاب می کند. به انتخاب اول 5 به انتخاب دوم 3 و به انتخاب سوم یک امتیاز تعلق می گیرد.پس از پایان رای گیری مجوع امتیازها محاسبه می شود و بازیکن یا مربی که بیشترین امتیازها را کسب کرده باشد به عنوان فرد پیروز انتخاب می شود. 

درصورتی که امتیاز دو نامزد با هم برابر باشد کسی که بیشتر انتخاب اول رای دهندگان بوده برنده خواهد شد. 

 آخرین مهلت رای دهی 20 نوامبر 2015 بود. 
همانطور که اشاره شد نامزدهای بهترین بازیکن مرد سال عبارتند از لیونل مسی آرژانتینی  و نیمار برزیلی از بارسلونا و کریستیانو رونالدوی پرتغالی از رئال مادرید 

نامزدهای کسب جایزه بهترین بازیکن زن سال هم عبارتند از: کارلی لوید ازآمریکا - ، آیا میاما از ژاپن و سلیا ساسیچ از آلمان  

در میان بازیکنان زن نیز شانس لوید بیش از دو نامزد دیگر است.این مهاجم امریکایی در رقابت های جام جهانی سال گذشته کفش طلا را از آن خود کرد. 

سه نامزد نهایی کسب جایزه برترین مربی مرد و زن سال 2015 نیز به شرح زیر هستند: 
 نامزدهای بهترین مربی مرد سال: پپ گواردیولای اسپانیایی سرمربی بایرن مونیخ، لوییز انریکه اسپانیایی سرمربی بارسلونا، خورخه سمپائولی آرژانتینی  سرمربی تیم ملی شیلی 
در بین این سه نامزد شاید شانس انریکه بیش از دو نفر دیگر باشد چرا که بارسا را به فتح دومین سه گانه اش رهنمون کرد اما سمپائولی نیز شانس خوبی دارد او موفق شد با شیلی بر آرژانتین غلبه کند و فاتح کوپا امریکا شود. 
 
نامزدهای بهترین مربی زن سال: ژیل الیس آمریکایی سرمربی تیم ملی آمریکا، مارک سمپسون ولزی سرمربی تیم ملی انگلیس، نوریو ساساکی ژاپنی  سرمربی تیم ملی ژاپن 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :