موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38570 :کد

0

وزیر توسعه آلمان: ۱۰ میلیون آواره دیگر هم به اروپا می‌آیند

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۹
تعداد بازدید : ۳۵۱   
 تحلیل ایران -وزیر توسعه آلمان: ۱۰ میلیون آواره دیگر هم به اروپا می‌آیند

یکی از سیاستمداران آلمانی هشدار داد، همزمان با پیچیده‌تر شدن اوضاع در خاورمیانه، ۱۰ میلیون آواره از سوریه و عراق به اروپا وارد می‌شوند.

یکی از سیاستمداران آلمانی هشدار داد، همزمان با پیچیده‌تر شدن اوضاع در خاورمیانه، 10 میلیون آواره از سوریه و عراق به اروپا وارد می‌شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نوشته روزنامه اکسپرس، گرد مولر، یکی از سیاستمداران آلمانی و وزیر توسعه این کشور پیش‌بینی کرده که قاره اروپا همزمان با فرار شهروندان سوری و عراقی از جنگ با افزایش حضور آوارگان و مهاجران از این کشورها روبرو خواهد شد.

 

وزیر توسعه آلمان، اتحادیه اروپا را به خاطر ناکامی در کنترل این بحران مورد انتقاد قرار داد و گفت، ویزای شینگن نابود شده است. سال گذشته میلادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان سیاست درهای باز را به سوی آوارگان و مهاجران اتخاذ کرد و در پی این روند تعداد بیشماری از مردم سوریه به این کشور آمدند. اما وی در پی حمله و تجاوز گروهی از مردان مهاجر به زنان در کلن که در شب سال نوی میلادی رخ داد، سیاست خشن‌تری را اتخاذ کرده و گفته که مهاجران مظنون به حملات جنسی از کشور اخراج می‌شوند.

 

در همین حال، وزیر توسعه آلمان گفت: حفاظت از مرزهای خارجی عملی نبوده است. ویزای شینگن شکست خورده است و توزیع عادلانه آوارگان نیز عملی نبوده است.

 

این مقام مسئول دولت برلین تاکید کرد که آلمان باید در بخش‌های آموزش و تحصیل سرمایه‌گذاری کند تا با مساله بحران مهاجرت و آوارگان رویارویی کند. وی ادامه داد: افرادی که به اروپا می‌آیند، از گرسنگی،‌ وحشت و خشونت این کار را می‌کنند و هیچ امیدی ندارند اما ما در بخش توسعه‌یافته جهان هستیم. ما نمی‌توانیم بر گرد خود حصار بکشیم درحالی که افرادی که آسیب دیده‌اند به ما پناه می‌آورند. من از اروپایی‌ها می‌خواهم تا مبلغ 10 میلیارد یورو برای ساخت و تجهیز مجدد کشورهایی چون عراق، سوریه و لیبی اختصاص دهند. تمامی کشورها حتی آنهایی که پناهجو نمی‌پذیرند، باید در پرداخت این مبلغ کمک کنند. ما باید روستاها و شهرهای این کشورهای آسیب‌دیده از جنگ را بسازیم تا مردم به کشورهای خود بازگردند.

منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :