موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38587 :کد

0

هشداردرباره احتمال استفاده ازپهپاد درحملات تروریستی درانگلیس

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۸
تعداد بازدید : ۹۶   
 تحلیل ایران -هشداردرباره احتمال استفاده ازپهپاد درحملات تروریستی درانگلیس

یکی ازاندیشکده‌های امنیتی انگلیس هشدارداد پهپادهای موجود دربازار این پتانسیل رادارند تا به بمب‌های پرنده‌ای که می‌توانند مواردی همچون نیروگاه‌های اتمی یا خودروی حامل نخست‌وزیر را هدف بگیرند،تبدیل شوند

یکی از اندیشکده‌های امنیتی انگلیس در گزارشی هشدار داد، پهپادهای موجود در بازار این پتانسیل را دارند تا به بمب‌های پرنده‌ای که می‌توانند مواردی همچون نیروگاه‌های اتمی یا خودروی حامل نخست‌وزیر را هدف بگیرند، تبدیل شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نوشته روزنامه گاردین، نویسنده ارشد پروژه کنترل از راه دور گروه تحقیقاتی آکسفورد در این گزارش هشدار داده است: اگر پهپادها به دست افراد شروری بیفتند، می‌توانند تغییر دهنده بازی شوند.

 

این گزارش تحت عنوان "استفاده شیطانی از پهپادها توسط عاملان غیردولتی علیه اهداف انگلیسی" بر نگرانی‌هایی تاکید دارد مبنی بر اینکه می‌توان از پهپادها به عنوان بمب‌های پرنده ساده، مقرون به صرفه و موثر استفاده کرد.

 

در این گزارش فهرستی از اهداف بالقوه از جمله سفارت‌خانه‌ها، نیروگاه‌های اتمی، محل برگزاری یکی از نشست‌های گروه هفت یا خودروی حامل نخست وزیری ذکر شده است.

 

در این گزارش آمده است: دولت انگلیس، پلیس، ارتش و سرویس‌های امنیتی باید برای کاهش یا محدود کردن خطرات پهپادهای موجود که می‌تواند برای حملات استفاده شوند، اقدامات متقابلی را در نظر بگیرند.

 

اقدامات متقابل پیشنهادی شامل صدور مجوز برای پهپادها، استفاده از سیستم‌های لیزری برای حفاظت از اهداف، دستگاه‌های مختل کننده فرکانس‌های رادیویی و دستورالعمل‌های واضح برای افسران پلیس و نیروهای ارتش در خصوص ساقط کردن پهپادهای مهاجم هستند.

 

این گزارش بیش از 200 پهپاد را که دفاتر مربوطه یا پایگاه‌های اینترنت آن‌ها را برای فروش گذاشته‌اند، مورد توجه و تحلیل قرار داده و هشدار می‌دهد: بسیاری از این پهپادها قابلیت آن را دارند که به یک بمب پرنده یا پهپادهای حامل بمب تبدیل شوند.

 

این گزارش همچنین هشدار می‌دهد: ظرفیت‌های خطرناک پهپادها رو به افزایش است گرچه هنوز توسط تروریست‌ها و افراط گرایان استفاده نشده است. کنترل تکنولوژی تسلیحات کنترل از راه دور غیر ممکن است.

 

گروه تحقیقات آکسفورد در این گزارش نوشت: انجام حمله‌ای با استفاده از چند پهپاد به طور همزمان علیه مردم به منظور ایجاد مجدد ترس و وحشت‌های حملات تروریستی 11 سپتامبر مساله‌ای است که ذهن داعش را درگیر خود کرده است. در حال حاضر داعش از پهپادها برای انجام اقدامات شناسایی در عراق و سوریه استفاده می‌کند.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :