موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38603 :کد

0

چین خواستار تنش زدایی در شبه جزیره کره شد

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۳۱۷   
 تحلیل ایران -چین خواستار تنش زدایی در شبه جزیره کره شد

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد: پکن قطعا با آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی مخالف است.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد: پکن قطعا با آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی مخالف است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، هونگ لی سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه تصریح کرد: سئول و پیونگ یانگ باید خویشتنداری از خود نشان داده و از تشدید تنش در شبه جزیره کره جلوگیری کنند.

 

روز جمعه، کره شمالی نیز تبلیغات در مرز کره جنوبی را در واکنش به از سرگیری تبلیغات سئول در مرز مشترک دو کشور، آغاز کرده است.

 

آزمایش هسته ای اخیر کره شمالی بار دیگر موجب تشدید تنش در این منطقه شده است. سخنگوی وزارت خارجه چین افزود: ما به دقت اوضاع در شبه جزیره کره را زیر نظر داریم. همه طرفها باید برای جلوگیری از تشدید تنش در منطقه تلاش کنند. ما امیدواریم که همه طرفها گام های محتاطانه ای برای برقراری ثبات و آرامش در شمال شرق آسیا بردارند.

 

وی بار دیگر بر مخالفت پکن با آزمایش های هسته ای کره شمالی تاکید کرده است.

 

کره جنوبی نیز اعلام کرده است که مذاکره کننده ارشد هسته ای این کشور قصد دارد طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه با همتایان آمریکایی و ژاپنی خود دیدار کند. احتمال دیدار وی با مذاکره کننده هسته ای چین در پکن نیز وجود دارد.

 

وزارت خارجه کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: در نشست مذاکره کنندگان هسته ای کره جنوبی، آمریکا و ژاپن احتمالا در خصوص گزینه های مختلف برای واکنش به آزمایش هسته ای اخیر کره شمالی، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

 

چهارمین آزمایش هسته ای کره شمالی موجب نگرانی و خشم آمریکا و چین شده است. البته کارشناسان تسلیحاتی دولت آمریکا نسبت به ادعای کره شمالی شک و تردید دارند و بر این باورند که آزمایش انجام گرفته در این کشور، بمب هیدروژنی نبوده است.

 

آمریکا روز یکشنبه یک فروند هواپیمای بمب افکن بی 52 را بر فراز کره جنوبی به پرواز درآورده است. این نخستین واکنش آمریکا به آزمایش هسته ای هفته گذشته کره شمالی به شمار می رود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :