موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/38609 :کد

0

وعده زنگنه برای بستن پرونده پارس جنوبی در دولت یازدهم

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۷:۵۵
تعداد بازدید : ۲۶۸   
 تحلیل ایران -وعده زنگنه برای بستن پرونده پارس جنوبی در دولت یازدهم

وزیر نفت وعده داد که پرونده پارس جنوبی در دولت یاردهم بسته می شود.

وزیر نفت وعده داد که پرونده پارس جنوبی در دولت یاردهم بسته می شود.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بیژن نامدار زنگنه  ظهر امروز در مراسم افتتاح فازهای 15 و 16 پارس جنوبی که  رئیس جمهور نیز در این مراسم حضور داشت و  گفت : با توجه به فراهم شدن فضای مناسب و نیز پایین آمدن قیمت واحدها، توانستیم فازهای 15 و 16 پارس جنوبی را به سرانجام برسانیم .
 
وی افزود: امروز با سخت گیری های رییس جمهور محترم توانستیم فاز 15و 16 را افتتاح کنیم و قرار است فاز 12 نیز در اسفند ماه افتتاح  شود. 
 
وزیر نفت در مورد فازهای 17 و 18 گفت با اینکه این فازها 50 میلیونمتر مکعب تولید دارند اما از نظر من فعلا قابل افتتاح نیست .
 
زنگنه ضمن تشکر از همه دست اندرکاران در به سرانجام رسیدن کار اتمام این فازها گفت: طی 30 ماه گذشته چندین فاز در کشور به بهره‌برداری رسیده و ظرفیت تولید گاز در پارس جنوبی 150 میلیون‌ مترمکعب افزایش داشته است. 
 
وزیر نفت به اجرائی شدن برجام و رفع تحریم ها  طی چند روز آینده اشاره کرد و گفت : امیدواریم که در دوران پسا برجام هزینه‌های صنعت نفت کاهش یابد و بتوانیم برای ساخت تجهیزات و ارتقای توانمندی ملی در این صنعت تلاش بیشتری داشته باشیم.
 
وی به بسته شدن پرونده پارس جنوبی در پایان دولت یازدهم بسته  اشاره کرد و گفت: به استثنای فاز 14 پارس جنوبی، تمام فازهای پارس جنوبی تا سال 96 تکمیل می‌شود و وارد مدار تولید خواهند شد و امیدواریم بتوانیم به وعده ای که داده ایم عمل کنیم.
 
گفتنی است هدف‌ از توسعه‌ فازهای 15 و 16 پارس جنوبی، تولید روزانه‌ 56.6 میلیون‌ مترمکعب‌ گاز طبیعی‌، 75 هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی‌، 400 تن‌ گوگرد و تولید سالانه‌ یک میلیون‌ تن‌ گاز مایع "LPG" (پروپان و بوتان) و یک میلیون‌ تن‌ اتان‌ برای تامین‌ خوراک‌ واحدهای‌ پتروشیمی‌ است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :