موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/38617 :کد

0

بازسازی ضایعات قرنیه با سلول های بنیادی

  دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۳
تعداد بازدید : ۳۶۶   
 تحلیل ایران -بازسازی ضایعات قرنیه با سلول های بنیادی

مسئول واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی، از عملیاتی شدن درمان ضایعات قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی از سال آینده خبر داد.

مسئول واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی، از عملیاتی شدن درمان ضایعات قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی از سال آینده خبر داد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار مهر، دکتر احد خوش زبان در نشست خبری اولین همایش کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در چشم پزشکی که قرار است اول بهمن ۹۴ در بیمارستان فارابی برگزار شود، اظهارداشت: بیمارستان فارابی از سال ۸۸ برنامه های زیرساختی در حوزه سلول های بنیادی را با شروع فعالیت واحد فراهم آوری سلول های بنیادی در چشم پزشکی، آغاز کرده است.


وی با اشاره به اینکه این ایده اولین الگویی بود که علوم پایه را در کنار علوم بالینی هماهنگ کرد تا اهداف تحقیق در این حوزه محقق شود، گفت: هدف ما از این تحقیقات، پاسخگویی به نیاز در بالین است.


خوش زبان از بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی فارابی به عنوان مرکز تحقیقاتی و درمانی موفق در خاورمیانه نام برد و افزود: امکانات مناسب برای آماده سازی تحقیقات سلول های بنیادی به سمت درمان های پیشرفته که در دنیا انجام می شود، در این بیمارستان نیز فراهم است.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه در کشورمان، سلول های قرنیه به عنوان سلول های بنیادی برای بازسازی سطوح چشم کاربرد کلینیکی پیدا کرده است، بیمارستان فارابی مجاب شد که در عرصه عملیاتی و آکادمیک در این حوزه وارد شود.


مسئول واحد فراهم آوری سلول های بنیادی بیمارستان فارابی، افزود: ۵ سال است که کار آزمایشگاهی در این حوزه در بیمارستان فارابی انجام می شود و در سال آینده بخشی از کارهای تحقیقاتی در زمینه درمان قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی، عملیاتی می شود.


خوش زبان با اعلام اینکه روزانه ۴۲۰ جراحی چشم در بیمارستان فارابی انجام می شود، گفت: روزانه بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ ویزیت چشم پزشکی در این بیمارستان انجام می شود.


وی از بیمارستان فارابی به عنوان فعال ترین مرکز پژوهشی و درمانی عرصه چشم پزشکی در خاورمیانه نام برد و افزود: خدمات این بیمارستان هم سطح خدمات کلینیکی در آمریکاست.


خوش زبان در زمینه استفاده از سلول های بنیادی در زمینه قرنیه چشم، گفت: استفاده از سلول های بنیادی، خاصیت بازسازی سطوح قرنیه و نواحی دچار سوختگی ناشی از مواد شیمیایی، حرارتی و ضایعات حوادثی مثل اسیدپاشی را فراهم می آورد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :