موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38687 :کد

0

تظاهر کنندگان آمریکایی خواستار تعطیلی سریع زندان گوانتانامو

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۲۷
تعداد بازدید : ۳۵۶   
 تحلیل ایران -تظاهر کنندگان آمریکایی خواستار تعطیلی سریع زندان گوانتانامو

گروهی ازمردم شهر نیویورک با اجتماع درخیابان ها از اوباما خواستند تا به وعده هفت ساله خود مبنی بر تعطیلی زندان گوانتانامو عمل کرده و به اقدامات غیرقانونی ماموران این بازداشتگاه علیه زندانیان خاتمه بدهد

گروهی از مردم شهر نیویورک با اجتماع در خیابان ها از اوباما خواستند تا به وعده هفت ساله خود مبنی بر تعطیلی زندان گوانتانامو عمل کرده و به اقدامات غیرقانونی ماموران این بازداشتگاه علیه زندانیان خاتمه بدهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، گروه کثیری از مردم شهر نیویورک بعدازظهر روز دوشنبه با اجتماع در میدان 'تایمز اسکور' علیه ظلم و اجحاف گردانندگان زندان گوانتانامو در مورد زندانیان این بازداشتگاه تجمع اعتراض آمیز برگزار کرده و شعار دادند.


تظاهر کنندگان با در دست داشتن پلاکارد هایی اوباما رئیس جمهوری این کشور را به قصور در اجرای وعده هایی که هفت سال پیش مبنی برتعطیلی بازداشتگاه گوانتانامو حداکثر به فاصله یک سال به مردم این کشور داده بود متهم کردند.


تظاهرکنندگان درحالی که عکس هایی از زندانیانی را حمل می کردند که تحقیقات و محاکمه ها در مورد آنان به پایان رسیده اما هنوز در بلاتکلیفی در این بازداشتگاه بسر می برند از مسئولان دولت آمریکا خواستند تا به اجحاف و بی عدالتی در مورد آن ها خاتمه بدهند.


یکی از تظاهر کنندگان در گفت وگو با ایرنا گفت که بنا بر اطلاعات بدست آمده علاوه بر زندانیانی که از نام و هویت آنها هیچ اطلاعی در دست نیست و بطور مخفیانه بازداشت شده و سال ها است در این بازداشتگاه بسر می برند، بیش از یکصد نفر از این زندانیان در انتظار پایان گرفتن محاکمه های خود، مورد شکنجه و آزار غیر قابل توصیفی از سوی بازجویان قرار گرفته و برخورد خشونت آمیز این زندانبانان با آنها در برخی موارد حتی نسبت به گذشته شدت بیشتری پیدا کرده است.


این در حالی است که دنیس مک دانا رئیس دفتر مخصوص اوباما رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در گفت وگویی با شبکه خبری فاکس نیوز با دفاع از اظهارات ماه گذشته اوباما مبنی بر اینکه حتی اگر کنگره آمریکا با این تصمیم او با تعطیلی بازداشتگاه گوانتانامو مخالف باشد او خود را ملزم به بستن این بازداشتگاه می داند گفت که اوباما تصمیم دارد قبل از به پایان رسیدن دوران ریاست جمهوری به این وعده خود جامه عمل بپوشاند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :