موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38753 :کد

0

رهبران غربی به محبوبیت پوتین غبطه می‌خورند

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۰۰
تعداد بازدید : ۴۳۹   
 تحلیل ایران -رهبران غربی به محبوبیت پوتین غبطه می‌خورند

نماینده سابق حزب اصلی مخالف دولت فرانسه پوتین را مظهر بازگرداندن روسیه به جایگاه نخست صحنه بین‌المللی دانست و نوشت فرانسه هم به رئیس جمهوری چون وی نیاز دارد.

نماینده سابق حزب اصلی مخالف دولت فرانسه پوتین را مظهر بازگرداندن روسیه به جایگاه نخست صحنه بین‌المللی دانست و نوشت فرانسه هم به رئیس جمهوری چون وی نیاز دارد.


 

به گزارش تحلیل ایران، «کریستین ونست» نماینده سابق حزب اتحاد برای جنبش مردمی فرانسه (UMP) به عنوان حزب اصلی مخالف دولت فرانسه طی یادداشتی در وبلاگ خود نوشت: اغلب رؤسای جمهور به ویژه «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه به محبوبیت بالای «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که در دور نخست‌ انتخابات ریاست جمهوری 2012 به ریاست جمهوری کشورش منصوب شد، غبطه می‌خورند. فرانسه به رهبری همچون پوتین نیاز دارد که فرانسه را از نو بسازد و این کشور بتواند راست و استوار بایستد.

 

پوتین نه تنها مظهر بازگرداندن روسیه به جایگاه نخست صحنه بین‌المللی است، بلکه امروز همچنان در حال ارائه تصویر رهبری متفاوت از اغلب رهبران جهان سیاسی کنونی است.

ولادیمیر پوتین در برابر چشمان اغلب روس‌ها مظهر روسیه است و طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته، وی که در ماه مارس 2012 با 63 درصد آراء در دور نخست انتخابات به ریاست جمهوری روسیه رسید، کسی است که رؤسای جمهور اغلب کشورها به ویژه رئیس‌جمهور فرانسه به وی غبطه می‌خورند.

 

بی‌شک ولادیمیر پوتین مرد سال 2015 است که همچون ژنرال دوگل رهبر سابق فرانسه یا مارگارت تاچر نخست‌وزیر اسبق انگلیس مظهر ایستادگی و مقاومت کشورش است و محور اصلی سیاست همه آنها میهن‌پرستی است. منافع ملی فراتر از ایدئولوژی‌هاست. ژنرال دوگل به آلن پیرفیت که یکی از وزرایش بود میگفت که روسیه آنچنان کمونیسم را در خود خواهد کشید که کاغذ (جوهر) خشک کن، جوهر را. کمونیسم هم‌اکنون مرده است و روسیه هنوز زنده است و دوران شوروی را به دلیل قدرتی که به آن بخشیده انکار نمی‌کند. به عقیده ژنرال دوگا فرانسه پیش از سال 1789 وجود نداشته و پوتین نیز معتقد است که روسیه در سال‌های 1917 و 1991 بوجود نیامده است.

 

برای آنکه ملتی بتواند سرنوشت خود را خودش تعیین کند، باید ابتدا هویت خود را حفظ کند و این در روسیه همان هویت مذهبی آن یعنی اورتودوکس است.

این نماینده سابق حزب اتحاد برای جنبش مردمی فرانسه در پایان یادداشت خود در نتیجه‌گیری اعلام کرد: فرانسه باید نگرش و رویکرد خود را در قبال روسیه تغییر دهد. ادغام اوراسیای روسیه با اروپای غربی اجتناب‌ناپذیر است. روسیه و فرانسه به طور همزمان دارای فرهنگ مشترک  و منافع همسو هستند و هم‌اکنون زمان درک و توجه به این موضوع فرا رسیده است.


طبق گزارش‌ها و اطلاعات موجود، از زمان آغاز عملیات روسیه علیه داعش، رویکرد‌ها و نگرش‌های نسبت به رئیس‌جمهور روسیه به طور کامل تغییر یافته به طوری که آمریکا به عنوان رقیب دیرینه روسیه در ماه نوامبر گذشته از حصول توافق میان «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور با همتای روس خود در خصوص یک دوره انتقال سیاسی با هدف پایان دادن به جنگ داخلی سوریه خبر داد و پس از آن بود که پوتین که غرب او را قبول نداشت و از بابت او نگران بود، به فرد مورد توجه رهبران و مردم عادی در غرب تبدیل شد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :