موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38786 :کد

0

درخواست کامرون ازپزشکان انگلیس برای خودداری از اعتصاب سراسری

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۲
تعداد بازدید : ۳۲۶   
 تحلیل ایران -درخواست کامرون ازپزشکان انگلیس برای خودداری از اعتصاب سراسری

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه از پزشکان این کشور خواست که از برپایی اعتصاب سراسری به دلیل ایجاد مشکلات واقعی برای بیماران خودداری کنند.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه از پزشکان این کشور خواست که از برپایی اعتصاب سراسری به دلیل ایجاد مشکلات واقعی برای بیماران خودداری کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، براساس برنامه ریزی صورت گرفته بیش از 38 هزار پزشک شاغل در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس ) روز سه شنبه در اعتراض به قراردادهای جدید کاری شان اقدام به اعتصاب 24 ساعته خواهند کرد.
کامرون در سخنانی هشدار داد که این اعتصاب سراسری می تواند 'برای بیماران مشکلات واقعی ایجاد کند و شرایط آنها را بدتر ' کند.
نخست وزیر انگلیس بابیان اینکه 'نیازی به این اعتصاب نیست'، از طرفین خواست که به پای میز مذاکره بازگردند.


'جرمی هانت' وزیر بهداشت انگلیس پیشتر تصمیم پزشکان برای اعتصاب را یک خبر 'بسیار بسیار ناامیدکننده ' توصیف کرده است.
در همین حال به رغم اینکه قرار است این اعتصاب در ساعت هشت صبح روز سه شنبه شروع شود، انجمن پزشکان انگلیسی( بی ام ای ) و مسئولان سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس ) همچنان در حال مذاکره هستند .


براساس برنامه ریزی صورت گرفته در صورت شکست کامل این مذاکرات، اعتصاب پزشکان علاوه بر روز سه شنبه ( 12 جولای ) ، در روز 26 ژانویه و دهم فوریه صورت خواهد گرفت.
در جریان اعتصاب 24 ساعته پزشکان، تنها بخش های اورژانس و فوریت های پزشکی مراکز درمانی و بیمارستان های عمومی فعال خواهند بود .
انجمن پزشکی انگلیس گفته است که بروز اختلال در سیستم درمانی در جریان این اعتصاب گسترده، اجتناب ناپذیر خواهد بود.


به گزارش منابع انگلیسی، اعتصاب سراسر پزشکان سبب لغو شمار زیادی از آزمایش های پزشکی و یا جراحی ها ، به غیراز موارد اضطراری، در سیستم درمانی انگلیس می شود.
سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس گفته است که تقریبا 4 هزار عمل جراحی به دلیل این اعتصاب سه روز لغو خواهد شد.


این برای اولین بار در تاریخ سازمان 'خدمات بهداشت ملی انگلیس' است که پزشکان شاغل در آن اقدام به اعتصاب می کنند.
انجمن پزشکی انگلیس گفت که این اعتصاب به دلیل عدم توجه دولت دیوید کامرون به دل نگرانی های پزشکان ارشد این کشور صورت می گیرد.


این تشکل صنفی این اعتصاب را برای ماه دسامبر گذشته برنامه ریزی کرده بود که به دنبال ارایه پیشنهاد جدید وزارت بهداشت این کشور، این اعتصاب به حالت تعلیق درآمد.
98 درصد از پزشکان انگلیسی در آذرماه گذشته در جریان یک رأی گیری، موافقت خود را با برگزاری اعتصاب که گفته می شود سبب فلج شدن سیستم درمانی انگلیس خواهد شد، اعلام کرده بودند.


اعتصاب انجمن پزشکی انگلیس متعاقب تظاهرات هزاران تن از پزشکان انگلیسی در اواخر مهرماه گذشته علیه طرح دولت کامرون در خصوص قراردادهای جدید کاری، صورت می گیرد.
تظاهرات یادشده پس از شکست مذاکرات انجمن پزشکی انگلیس با وزارت بهداشت این کشور در مورد طرح قراردادهای جدید کاری پزشکان صورت پذیرفت.


گفته می شود، براساس طرح جدید دولت محافظه کار انگلیس قرار است پزشکان مراکز خدمات بهداشت ملی این کشور ( ان اچ اس) در تمام ایام هفته فعال باشند، اما حقوق پرداختی به آنها در روزهای تعطیل و شب ها همانند روزهای عادی خواهد بود.
انجمن پزشکی انگلیس معتقد است که این قراردادهای جدید کاری که قرار است از سال جدید میلادی اجرایی شود، سبب کاهش حقوق پزشکان ارشد در بیمارستان های عمومی این کشور خواهد شد.


این انجمن بر این باور است که قراردادهای جدید کاری به این معنا است که پزشکان با توجه به اینکه در روزهای تعطیل آخر هفته و نوبت های شب نیز حقوق عادی دریافت خواهند کرد، 30 درصد از پرداختی شان کاسته خواهد شد.
برخی از پزشکان ارشد انگلیسی بر این باورند که این قراردادهای جدید حرکتی 'بسیار وحشتناک' بوده و 'آثار وخیمی' برای خدمات بهداشت عمومی انگلیس خواهد داشت.


در نقطه مقابل، 'جرمی هانت' ضمن متهم کردن انجمن پزشکی انگلیس به گمراه کردن پزشکان، معتقد است که پیشنهاد های جدید کاری به نفع دکترها بوده و سبب کاهش حداکثر ساعات کاری آنها در روزهای پایان هفته می شود.
دولت انگلیس پیشتر موافقت کرده بود که حقوق پایه پزشکان که در مراکز خدمات بهداشت ملی این کشور فعالیت می کنند در قراردادهای جدید کاری، از 22 هزار و 636 پوند به 25 هزار و 500 پوند افزایش یابد اما انجمن پزشکی انگلیس با این رقم موافق نیست.
در حال حاضر بیش از 150 هزار پزشک و 19 هزار دانشجوی پزشکی عضو انجمن پزشکی انگلیس هستند.


خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس ) برای اولین بار در سال 1948 و پس از پایان جنگ جهانی دوم به منظور ارائه خدمت درمانی به آسیب دیدگان و مجروحین جنگی راه اندازی شد و در حال حاضر با داشتن یک میلیون و 600 هزار کارمند، به صورت رایگان به مردم انگلستان خدمات بهداشتی ارائه می کند.
این نهاد بهداشتی درحالی که حاضر 64 میلیون و یک صد هزار نفر در کل بریتانیا ( انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی) تحت پوشش دارد که 53میلیون و 900 هزار نفرشان در انگلیس هستند.


بودجه سازمان خدمات بهداشت ملی انگلستان در سال راه اندازی اش در سال 1948 میلادی، بالغ بر 437 میلیون پوند ( به ارزش امروزی اش در حدود 9 میلیارد پوند) بوده و این رقم در سال گذشته میلادی به در حدود 115 میلیارد پوند رسید که فشار زیادی را بر بودجه دولت این کشور وارد می سازد.
دولت انگلیس در حال حاضر به منظور کاهش کسری بودجه به دنبال کاهش هزینه های عمومی رفاهی از جمله در بخش بهداشت است.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :