a/38804 :کد

0

پشتیبانی از ویندوز ۸ امروز به‌پایان می‌رسد

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۱
تعداد بازدید : ۳۴۷   
 تحلیل ایران -پشتیبانی از ویندوز ۸ امروز به‌پایان می‌رسد

مایکروسافت امروز پشتیبانی از ویندوز ۸ را پایان خواهد داد و افرادی که از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند باید رایانه‌های خود را به ویندوز ۸.۱ یا ۱۰ ارتقا بدهند.

مایکروسافت امروز پشتیبانی از ویندوز 8 را پایان خواهد داد و افرادی که از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند باید رایانه‌های خود را به ویندوز 8.1 یا 10 ارتقا بدهند.
 

 به گزارش تحلیل ایران ، اگرچه پایان پشتیبانی مایکروسافت از نسخه‌ای از سیستم‌عامل ویندوز که تنها سه سال است به‌بازار عرضه شده کمی عجیب به‌نظر می‌رسد اما با توجه به اینکه این شرکت، ویندوز 8.1 را به‌عنوان یک سرویس‌پک یا به‌روزرسانی عمده برای این نسخه درنظر گرفته است هضم این موضوع راحت‌تر خواهد بود.

ویندوز 8 که در اکتبر سال 2012 با سر و صدای زیاد به بازار عرضه شد سریعاً به نقطه‌ای تاریک در تاریخ سیستم‌عامل‌های مایکروسافت تبدیل شد تا کاربران از آن به‌عنوان ویستای دوم یاد کنند.

البته کاربرانی که از نسخه قانونی ویندوز 8 استفاده می‌کنند، می‌توانند به‌طور رایگان سیستم‌عامل خود را به ویندوز 8.1 ارتقا دهند. در صورت ارتقا به ویندوز 8.1، پشتیبانی از سیستم‌عامل شما تا 10 ژانویه سال 2023 ادامه خواهد داشت.

به‌روزرسانی به ویندوز 10

هم‌زمان با نصب ویندوز 8.1 گزینه‌ دیگری به‌منظور ارتقا به ویندوز 10 به‌طور رایگان،  پیش روی شما قرار خواهد گرفت. پشتیبانی بلندمدت از ویندوز 10 نیز تا 14 اکتبر سال 2025 ادامه خواهد داشت. با این وجود، جدیدترین آمار نشان می‌دهند ویندوز 8 در حال حاضر تنها روی 2 درصد از رایانه‌های شخصی سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این اوصاف مایکروسافت باید امیدوار باشد این تعداد کم کاربران، از پایان پشتیبانی از ویندوز 8 در تاریخ دوازدهم ژانویه 2016 آگاه شوند.

 منبع : مشرق

                               

مایکروسافت     ویندوز 8     سیستم عامل            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :