موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/38897 :کد

0

افزایش دما در نیمه شمالی کشور

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۷
تعداد بازدید : ۳۷۳   
 تحلیل ایران -افزایش دما در نیمه شمالی کشور

روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور خصوصاً سواحل دریای خزر رخ خواهد داد و در این مدت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور خصوصاً سواحل دریای خزر رخ خواهد داد و در این مدت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تحلیل نقشه‌های هواشناسی برای روز چهارشنبه هفته جاری گذر موج ضعیفی از مناطق جنوبی کشور را نشان می‌دهد که در استان‌های بوشهر و جنوب فارس و از بعد از ظهر فردا در هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان، سبب ابرناکی و احتمالا بارش پراکنده می‌شود.


روز جمعه با گذر موج دیگری از نوار شمالی کشور و همچنین نفوذ زبانه هوای پرفشار و جریانات شمالی بر روی دریای خزر در شهرهای شمالی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و به تدریج در استان‌های ساحلی دریای خزر ابرناکی، بارندگی و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.


از لحاظ دمایی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور خصوصاً سواحل دریای خزر رخ خواهد داد و در این مدت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.


همچنین روز آینده مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.


آسمان استان تهران روز آینده کمی ابری در پاره‌ای نقاط همراه با وزش باد و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما در این استان فردا به ترتیب 12 درجه و 3 درجه خواهد بود؛ همچنین روز پنج‌شنبه هفته جاری آسمان استان تهران کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.


استان‌های آذربایجان غربی با دمای 4 درجه زیر صفر، چهارمحال و بختیاری و کرمان با دمای 5 درجه زیر صفر فردا سردترین استان‌های کشور و هرمزگان با دمای 26 درجه بالای صفر و بوشهر با دمای 20 درجه بالای صفر، گرمترین استان‌های کشور در روز آینده خواهند بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :