موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/38898 :کد

0

ایران و روسیه نقش مهمی در جنگ سرنوشت‌ساز علیه تروریسم دارند

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۸
تعداد بازدید : ۳۶۳   
 تحلیل ایران -ایران و روسیه نقش مهمی در جنگ سرنوشت‌ساز علیه تروریسم دارند

رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با وزیر کشور ایران نقش جمهوری اسلامی ایران و روسیه در جنگ علیه تروریسم را سرنوشت‌ساز توصیف کرد.

رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با وزیر کشور ایران نقش جمهوری اسلامی ایران و روسیه در جنگ علیه تروریسم را سرنوشت‌ساز توصیف کرد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشورمان و هیئت همراه وی که به سوریه سفر کرده‌اند، گفت: ایران و سوریه نقش مهمی در جنگ سرنوشت‌ساز علیه تروریسم دارند.

 

دو طرف در این دیدار درباره روابط استراتژیک مستحکم بین سوریه و ایران و همکاری عمیق بین دو کشور در تمامی زمینه ها بویژه در زمینه مبارزه با تروریسم که منطقه و خارج را تهدید می کند بحث و تبادل نظر کردند.

 

بشار اسد گفت که دولت و ملت سوریه از مواضع ایران در حمایت از سوریه در مبارزه با تروریسم قدردانی می کنند.

 

وی تاکید کرد که ایران و روسیه در مقاومت مردم سوریه در طول 5 سال گذشته و تحقق پیروزی های آنها در نبرد سرنوشت سازشان علیه تروریسم تکفیری که تا حد زیادی می تواند نقشه جدید جهان را ترسیم کند، نقش مهمی ایفا کردند.

 

رحمانی فضلی وزیر کشورمان نیز در این دیدار بر حمایت دولت و ملت ایران از سوریه تاکید کرد و گفت این حمایت از ایمان مطلقبه اینکه ملت سوریه با جنگ بین المللی وحشیانه ای روبرو هستند نشأت می گیرد.

 

وی روز گذشته سفر دو روزه خود به سوریه را آغاز کرد که ابتدا با محمد الشعار همتای سوری خود دیدار کرد و سپس به زیارت مرقد مطهر حضرت رقیه(س) رفت و در ادامه مذاکرات خود را با وائل الحلقی نخست وزیر و محمد جهاد اللحام رئیس مجلس الشعب سوریه دنبال کرد و پس از ضیافت ناهاری که به افتخار وی ترتیب داده شد، به زیارت مرقد نورانی حضرت زینب (س) رفت.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :