موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38940 :کد

0

شرایط سوریه مانند کابوس است؛ گرسنگی تاکتیک جنگی در سوریه

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۲
تعداد بازدید : ۳۴۲   
 تحلیل ایران -شرایط سوریه مانند کابوس است؛ گرسنگی تاکتیک جنگی در سوریه

سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد شرایط سوریه را مانند کابوس ارزیابی کرده و با انتقاد از اینکه در این جنگ از گرسنگی به عنوان یک تاکتیک جنگی استفاده می‌شود خواستار آتش بس فوری در این کشور شد.

سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد شرایط سوریه را مانند کابوس ارزیابی کرده و با انتقاد از اینکه در این جنگ از گرسنگی به عنوان یک تاکتیک جنگی استفاده می‌شود خواستار آتش بس فوری در این کشور شد.


به گزارش تحلیل ایران، "ملیسا فلمینگ"، سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در گفتگو با رادیو آلمان این انتقاد را وارد کرد که در جنگ سوریه گرسنگی به عنوان یک تاکتیک جنگی مورد استفاده قرار می گیرد. وی شرایط سوریه را یک کابوس ارزیابی کرده و خواستار راه حلی خلاقانه برای این بحران از جمله تشکیل پل هوایی شد.

 

وی همچنین تصریح کرد که ما به یک آتش بس فوری در سراسر سوریه نیاز داریم تا به این ترتیب سازمان های کمک رسانی بتوانند غذا و دارو را به همه جا تحویل دهند.

 

"فلمینگ" همچنین به شرایط فاجعه بار منطقه مضایا در سوریه اشاره کرده و با تاکید بر اینکه همکاران وی رنج مردم این منطقه را دیده اند گفت: همچنین پزشکان تایید می کنند که مرگ و میر بر اثر گرسنگی در این منطقه وجود داشته است.

 

وی درباره شرایط منطقه مضایا که روز گذشته کاروان امدادی سازمان ملل برای کمک رسانی به مردم این منطقه راهی آنجا شد گفت: من با همکارم که در آنجا بود صحبت کرده ام و وی به من گفته است که شرایط بسیار بد است. در آنجا انسان هایی وجود دارند اما زندگی وجود ندارد. به گفته همکارم مبارزه کردن برای زندگی در آنجا جریان دارد. چیزی برای خوردن وجود ندارد. تهیه یک کیلو برنج 300 دلار هزینه دارد. هیچ برقی در آنجا وجود ندارد. وی نمی توانست تصور کند که انسان ها در این سرما چگونه با گرسنگی طاقت می آورند.

 

این مقام سازمان ملل از رسیدن محموله های امداد و کمک سازمان ملل به دست مردم این منطقه که حداقل به مدت یک ماه از مردن آن ها بر اثر گرسنگی جلوگیری می کند خبر داد.

 

وی با اشاره به اینکه حدود 400 هزار نفردر سوریه هستند که احتمالا از گرسنگی در حال مرگ هستند و ما به آن ها دسترسی نداریم گفت: باید این وضعیت پایان یابد. نباید این گونه باشد که غیر نظامیان در این جنگ از گرسنگی بمیرند.

 

سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در ادامه در پاسخ به این پرسش که چه کسی مسئول این شرایط است گفت: متاسفانه تنها یک حزب نیست که مسئول این شرایط است.

 

مثلا در مناطق تحت تسلط داعش نیمی از انسان ها در محاصره قرار دارند. احزاب مختلفی وجود دارند که مسئول این وضعیت هستند. آن ها از گرسنگی به عنوان تاکتیک جنگی استفاده می کنند. باید مذاکرات پر زحمتی تنها برای آوردن غذا برای مردم این مناطق انجام شود.

 

وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که من اعتقاد دارم که حالا باید فشارهای سیاسی بیشتری روی احزاب جنگی در سوریه ایجاد شود که آتش بس شکل گیرد و سازمانهای امدادی مانند ما بتوانند به همه جای سوریه و نه تنها مناطق امن خدمات ارائه دهند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :