موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/38953 :کد

0

زمان حذف صفر از پول ملی فرا رسیده

  ﺳﻪشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۴۹
تعداد بازدید : ۳۵۵   
 تحلیل ایران -زمان حذف صفر از پول ملی فرا رسیده

یک کارشناس اقتصادی گفت: در حالی که تورم به ۱۰ درصد رسیده شرایط موجود بهترین زمان برای حذف صفر از پول ملی است به شرط آن که سایر عوامل فراهم باشد.

یک کارشناس اقتصادی گفت: در حالی که تورم به 10 درصد رسیده شرایط موجود بهترین زمان برای حذف صفر از پول ملی است به شرط آن که سایر عوامل فراهم باشد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از  خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، لطفعلی بخش کارشناس اقتصادی درخصوص حذف صفر از پول و پیامدهای آن بر اقتصاد کشور گفت: حذف صفر از پول ملی یکی از اقدامات اساسی است که می‌تواند در تسریع محاسبات، نگهداری پول و با ارزش شدن آن آثار مطلوبی برجای بگذارد.
 
وی در خصوص پیامدهای منفی صفر از پول ملی نیز گفت: مهم‌ترین پیامد منفی این امر را می‌توان افزایش قیمت کالاهای مصرفی عنوان کرد و همچنین افزایش تورم از دیگر عوامل این اقدام خواهد بود.
 
وی با اشاره به اینکه این اقدام برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه آثار مطلوبی نخواهد داشت گفت: با حذف صفر از پول ملی حجم اسکناس و پول خرد کمتر می‌شود و این امر هزینه‌های دولت را کاهش خواهد داد.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر که نرخ تورم به 10 درصد رسیده بهترین فرصت برای اجرای حذف صفر از پول ملی است به شرط آنکه سایر عوامل فراهم باشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :