موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/38978 :کد

0

واکنش واشنگتن به توقیف دو قایق نیروی دریایی آمریکاتوسط ایران

  چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۲:۱۸
تعداد بازدید : ۴۶۹   
 تحلیل ایران -واکنش واشنگتن به توقیف دو قایق نیروی دریایی آمریکاتوسط ایران

سخنگوی پنتاگون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و وزیر خارجه آمریکا به توقیف دو قایق نیروی دریایی این کشور از سوی ایران واکنش نشان دادند.

سخنگوی پنتاگون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و وزیر خارجه آمریکا به توقیف دو قایق نیروی دریایی این کشور از سوی ایران واکنش نشان دادند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، پنتاگون ادعا می کند تماسش با دو ناوچه جنگی متعلق به نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس قطع شده است.

به گفته پنتاگون ناوچه های آمریکایی از سوی دولت ایران بازداشت شده است و برای خروج از خلیج فارس آنها را تحت فشار قرار داده است.


پیتر کوک سخنگوی پنتاگون گفت: در تماس با مقامات ایران این اطمینان به آنها داده شده است که ناوچه ها بلافاصله آبهای خلیج فارس را ترک خواهند کرد.

آمریکا ادعا می کند ناوچه هایش بین آبهای مرزی بحرین و کویت در حال گشت زنی بودند که تماس آنها با پنتاگون قطع شد. گفته می شود ناوچه های آمریکایی درحال آموزش ملوانان نیروی دریایی آمریکا بودند که به اشتباه وارد آبهای ایران می شوند.


بن رودز مشاور امنیت ملی کاخ سفید اظهار امیدواری کرده است که این مسئله بدون ایجاد هیچگونه تنشی بین مقامات دو کشور حل و فصل شود.

جان کری در تماس با محمدجواد ظریف درباره این موضوع گفتگو کرد. به گفته کری ورود ناوچه های آمریکایی به آبهای ایران اتفاقی بوده است.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :