موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/38979 :کد

0

انتقال برادرزاده شیخ نمر به زندان «دمادم»

  چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۲:۲۵
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -انتقال برادرزاده شیخ نمر به زندان «دمادم»

برادر رهبر شیعیان عربستان که هفته گذشته اعدام شد، از انتقال پسرش از زندان «الحایر» در ریاض به زندان دمادم در منطقه الشرقیه خبر داد.

برادر رهبر شیعیان عربستان که هفته گذشته اعدام شد، از انتقال پسرش از زندان «الحایر» در ریاض به زندان دمادم در منطقه الشرقیه خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از «المنار»، «محمد النمر» برادر «شیخ نمر باقر النمر» رهبر شیعیان عربستان، که هفته گذشته توسط رژیم سعودی اعدام شد، در پیامی توئیتری از انتقال پسرش، علی النمر و «داود المرهون» (فعال شیعه) که محکوم به اعدام شده‌اند، به زندان دمادم خبر داد.


محمد النمر در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: این دو جوان محکوم به اعدام از زندان الحایر در ریاض به زندان دمادم در الشرقیه منتقل شده‌اند.

مادر علی النمر نیز در پیامی در «فیسبوک» نوشت: یک تماس تلفنی «غیرمنتظره» از پسرش دریافت کرده، که وی در این تماس منتقل شدنش به زندان دمادم را خبر داده است.


مسئولان سعودی در سال 2012 ، علی النمر را زمانی که 17  سال داشت، در ارتباط با مشارکت در اعتراض های منطقه قطیف در شرق عربستان بازداشت کردند.


دادگاه ویژه کیفری عربستان در ماه می گذشته، النمر را به ادعای پیوستن به یک گروه جنایتکار و حمله به نیروهای پلیس و اتهامات دیگر، به اعدام محکوم کرد.

این دادگاه حکم صادر شده علیه النمر را در سپتامبر گذشته تایید کرد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :