موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39005 :کد

0

هشدارکارشناسان اطلاعاتی نسبت به خطروقوع حملات تروریستی پاریس

  چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۴۴
تعداد بازدید : ۳۲۴   
 تحلیل ایران -هشدارکارشناسان اطلاعاتی نسبت به خطروقوع حملات تروریستی پاریس

کارشناسان مقابله با تروریسم در فرانسه بر این باورند که فرانسه و سایر کشورهای اروپایی باید نسبت به خطر وقوع حملات بیشتر تروریستی شبیه حملاتی که ۱۳ نوامبر در پاریس اتفاق افتاد، کاملا هوشیار باشند.

کارشناسان مقابله با تروریسم در فرانسه بر این باورند که فرانسه و سایر کشورهای اروپایی باید نسبت به خطر وقوع حملات بیشتر تروریستی شبیه حملاتی که ۱۳ نوامبر در پاریس اتفاق افتاد، کاملا هوشیار باشند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حملات تروریستی 13 نوامبر پاریس بیش از 130 نفر کشته و 350 نفر دیگر زخمی شدند.


کارشناسان اطلاعاتی معتقدند که اگر مهمات فرد مهاجم در حملات پاریس تمام نشده بود، فاجعه به مراتب عمیق تر از چیزی بود که در 13 نوامبر اتفاق افتاد. کارشناسان مقابله با تروریسم تاکید کردند: گروه های افراطی مشابه در سراسر اروپا احتمالا از روش های استفاده شده در حملات پاریس و همین طور اشتباهاتی که صورت گرفته استفاده خواهند کرد تا حملات دیگری را برنامه ریزی کنند.


روز 13 نوامبر، افراد مسلح و بمبگذاران انتحاری حملات متعددی را به ورزشگاه استودو فرانس، سالن موسیقی باتاکلان و همین طور کافه ها و رستوران ها انجام دادند و حداقل 130 نفر را به قتل رساندند.


یک کارشناس اطلاعاتی فرانسه که نامش فاش نشده در این باره گفت: متاسفانه من فکر می کنم سال 2015 میلادی چیز خاصی اتفاق نیفتاده است. ما به سوی 11 سپتامبر اروپایی حرکت می کنیم. ما می دانیم که تروریست ها برای انجام حملاتی مشابه 11 سپتامبر آمریکا آماده می شوند.


ایو تروتینون عضو سابق سرویس اطلاعاتی فرانسه نیز به فرانس 24 گفت: حملات 13 نوامبر، از دیدگاه تروریستها شامل تعداد زیادی از اشتباهات تاکتیکی بوده که آنها از این اشتباهات درس گرفته اند. به عنوان مثال تعداد تلفات تیراندازی در سالن باتاکلان محدود بوده چرا که افراد مهاجم با کمبود مهمات روبرو شدند. در ورزشگاه استودو فرانس نیز بمبگذار انتحاری نتوانست وارد ورزشگاه شود.


ژان شارل بریسارد رئیس مرکز تجزیه و تحلیل تروریسم نیز به فرانس 24 گفت: قطعا حملات بیشتری شبیه حوادث 13 نوامبر وجود خواهد داشت که در فرانسه و اروپا اجرا شود.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :