موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آلودگی هوا

a/39075 :کد

0

راهکار کوتاه مدت ابتکار؛ فقط تشکیل کمیته اضطرار

  چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -راهکار کوتاه مدت ابتکار؛ فقط تشکیل کمیته اضطرار

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست به راهکارهای مقابله با آلودگی هوا اشاره کرد و گفت:‌ اقدامات بلند مدت از سوی دولت مدنظر است ولی اقداماتی نظیر کمیته آلودگی هوا و کمیته اضطرار راهکار کوتاه مدت است.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست به راهکارهای مقابله با آلودگی هوا اشاره کرد و گفت:‌ اقدامات بلند مدت از سوی دولت مدنظر است ولی اقداماتی نظیر کمیته آلودگی هوا و کمیته اضطرار راهکار کوتاه مدت است.
 

به گزارش تحلیل ایران، معصومه ابتکار در حاشیه چهارمین همایش آلودگی هوا گفت: دولت در زمینه مقابله با آلودگی هوا راهکارهای بلند مدت را در نظر دارد و آن را دنبال می‌کند؛ در تمام زمینه‌های مقابله با آلودگی هوا نیز کارهای علمی را انجام می‌دهیم و به پیشرفت‌هایی دست یافته‌ایم.

وی اضافه کرد: راهکار کوتاه مدت نیز تشکیل کمیته آلودگی هوا و کمیته اضطرار است که این کمیته زمانی شکل می‌گیرد که آلودگی هوای شهر‌ها افزایش می‌یابد و بعد از این منظور کمیته‌ها تصمیم‌هایی مبنی بر تعطیلی مدارس،ممنوعیت‌های ترافیکی،طرح زوج و فرد از درب منازل و توصیه به حمل و نقل عمومی را مطرح می‌کند.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: اقدامات کمیته اضطرار تاثیر داشته و رویکردهای عاجل مناسب بوده است؛راهکارهایی همچون توسعه حمل و نقل عمومی و ارتقا سوخت نیز از جمله راهکارهای بلند مدت است که امیدواریم هوای کلانشهرها بهبود پیدا کند.

ابتکار درباره بهره‌گیری از تجربه سایر کشورها در زمینه مقابله با آلودگی هوا نیز گفت:‌از تجربه‌های مناسب سایر کشورها در زمینه آلودگی هوا استفاده می‌کنیم چرا که کشورهای دیگر هم تجربه‌های مناسبی در این خصوص دارند و مقابله با آلودگی هوا به طور جد دنبال می‌شود.

وی درباره اینکه بلند مرتبه سازی در افزایش آلودگی هوا تاثیر دارد یا خیر؟گفت: بلندمرتبه‌سازی و شهرسازی در افزایش آلاینده‌ها تاثیر دارد و سیاست شهرسازی باید مبتنی بر رویکرد محیط زیستی باشد.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در پاسخ به این پرسش که بنزین پالایشگاه اراک یورو4 است یا خیر؟گفت: بنزین اراک هم در حال حاضر یورو 4 تولید می‌کند؛ مدتی این پالایشگاه در حال تعمیر بود و در حال حاضر در حدود 27 ماه است که فعالیت را شروع کرده است.

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :