موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39154 :کد

0

ابراهیم جعفری: حزب الله لبنان یک سازمان تروریستی نیست

  چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۳۷۱   
 تحلیل ایران -ابراهیم جعفری: حزب الله لبنان یک سازمان تروریستی نیست

وزیر خارجه عراق تاکید کرد، اتهاماتی که علیه ایران در بیانیه اتحادیه عرب مطرح شده، حتی مادری که فرزندش را از دست داده به خنده وامی‌دارد.

وزیر خارجه عراق تاکید کرد، اتهاماتی که علیه ایران در بیانیه اتحادیه عرب مطرح شده، حتی مادری که فرزندش را از دست داده به خنده وامی‌دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق در گفتگو با شبکه خبری المیادین اعلام کرد: اتهاماتی که در بیانیه اتحادیه عرب علیه ایران مطرح شده مبنی بر اینکه ایران حامی تروریسم است، حتی یک مادر را که فرزندش مرده است، به خنده می‌اندازد.

جعفری تاکید کرد، تمامی انتقادات عراق درباره این بیانیه ثبت شده است.

 

وزیر خارجه عراق در ادامه این گفتگو اظهار داشت: پیش از ارائه بیانیه پایانی اتحادیه عرب جوی منفی ایجاد شده بود و من دریافته بودم که اعضای اتحادیه قصد محکومیت ایران را دارند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: حزب الله یک سازمان تروریستی نبوده و ما در این مورد اختلاف نظری نداریم اما سرزنش من متوجه اتهام دوباره به دولت لبنان مبنی بر دست داشتن در اقدامات تروریستی است.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق درباره مشکلی که با دولت ترکیه دارد، گفت: انگیزه‌های آنکارا هرچه که باشند، از نظر ما غیرقابل پذیرش هستند و آنکارا راهی به جز عقب‌نشینی کامل ندارد.

جعفری در ادامه درباره طرح برخی کشورها برای مبارزه با گروه تروریستی داعش افزود: اصرار به تغییر دولت‌ها در وهله اول و سپس مبارزه با داعش بخشی از یک طرح نامناسب و اشتباه است.

وی در ادامه هرگونه تعرض داعش به نیروهای ترکیه‌ای حاضر در عراق را رد کرد.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :