موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/39230 :کد

0

مجلس نظارت خود را درباره قراردادهای نفتی بیشتر کند

  چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۷
تعداد بازدید : ۳۵۶   
 تحلیل ایران -مجلس نظارت خود را درباره قراردادهای نفتی بیشتر کند

دبیر فراکسیون روحانیت مجلس با تأکید بر لزوم برخورد با مقصرین در پرونده کرسنت، گفت: مجلس باید نظارت خود را در ارتباط با قراردادهای نفتی بیشتر کند تا ما شاهد پرونده‌های مشابه پرونده کرسنت نباشیم.

دبیر فراکسیون روحانیت مجلس با تأکید بر لزوم برخورد با مقصرین در پرونده کرسنت، گفت: مجلس باید نظارت خود را در ارتباط با قراردادهای نفتی بیشتر کند تا ما شاهد پرونده‌های مشابه پرونده کرسنت نباشیم.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدعلی ظاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به امضای برخی قراردادهای نفتی بین ایران و شرکت‌های خارجی گفت: قراردادهای نفتی که با طرف خارجی منعقد می‌شود، همچون سایر قراردادها براساس قانون اساسی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. 


وی ادامه داد: هرگونه قراردادی که برای کشور تعهدی ایجاد کند، طبق قانون اساسی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.


عضو هیأت رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: قطعاً باید نظارت مجلس در ارتباط با قراردادهای نفتی نظارت کامل‌تری باشد تا اتفاقی مثل قرارداد کرسنت که کشور را برای سالیان طولانی بدهکار کرده، بار دیگر تکرار نشود و انتظار ما این است که وزارت نفت حتماً مجلس شورای اسلامی را در جریان امور قراردادهای نفتی جدید امضاشده قرار دهد.


طاهری خاطرنشان کرد: در جریان رأی اعتماد به وزیر نفت، یکی از نگرانی‌های نمایندگان این بود که به جهت پرونده‌ای که همکاران آقای زنگنه در دوره قبلی وزارت وی در خصوص کرسنت و برخی شرکت‌های دیگر داشتند، مشکلاتی به وجود آید، اما متأسفانه با اصرار رئیس‌جمهور و با ملاحظه نمایندگان، بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت رأی نمایندگان را به کسب کرد.


وی در پایان گفت: بعد از کسب رأی آقای زنگنه به عنوان وزیر نفت، ما شاهد نبودیم که اقدام چندانی در ارتباط با پرونده کرسنت صورت گیرد و اگر پرونده این قرارداد در قوه قضائیه در حال بررسی است، اما به مرحله برخورد نرسیده و انتظار ما این است که در این خصوص اگر این نتیجه حاصل شد که تخلفی رخ داده که به نظر ما این کار انجام شده و مستندات آن نیز وجود دارد، برخورد لازم با متخلفین انجام شود و هیچ‌گونه مماشاتی صورت نگیرد تا ما شاهد تخلفات مجدد در این زمینه نباشیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :