موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39249 :کد

0

بحث و بررسی توافق «مینسک» و انتخابات در «دونباس»

  پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ — ۰۱:۰۳
تعداد بازدید : ۳۲۹   
 تحلیل ایران -بحث و بررسی توافق «مینسک» و انتخابات در «دونباس»

رؤسای جمهور اوکراین، فرانسه و صدر اعظم آلمان در تماس تلفنی به تبادل نظر پیرامون اجرای توافق «مینسک» و انتخابات در «دونباس» پرداختند.

رؤسای جمهور اوکراین، فرانسه و صدر اعظم آلمان در تماس تلفنی به تبادل نظر پیرامون اجرای توافق «مینسک» و انتخابات در «دونباس» پرداختند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور اوکراین، صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی به تبادل نظر پیرامون اجرای توافق «مینسک» پرداختند.


سرویس مطبوعاتی رئیس جمهور اوکراین با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرد: «پترو پروشنکو» و «فرانسوا اولاند» رؤسای جمهور اوکراین و فرانسه و نیز «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان امروز در تماس تلفنی به بررسی خرین تحولات پیرامون اجرای توافق مینسک پرداختند.


این بیانیه می افزاید: طرفین علاوه بر گفتگو درباره توافق مینسک، موضوع انتخابات در «دونباس» را نیز مورد بحث قرار دادند و در ادامه آمادگی های لازم برای اوکراین در کنترل مرزهای خود را بررسی کردند.


لازم به ذکر است، در فوریه سال ۲۰۱۵ کشورهای روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین موسوم به گروه «نورماندی» برای برقراری آتش بس توافقنامه مینسک را امضا کردند.


گفتنی است در تاریخ ۳۰ دسامبر سال گذشته رهبران کشورهای مذکور برای تعیین مهلت نهایی اجرای معاهده مینسک در سال ۲۰۱۶ توافق کرده بودند.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :