موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39264 :کد

0

رژیم صهیونیستی ورود وزیر خارجه سوئد به این کشور را ممنوع کرد

  پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۸
تعداد بازدید : ۳۱۳   
 تحلیل ایران -رژیم صهیونیستی ورود وزیر خارجه سوئد به این کشور را ممنوع کرد

پس از درخواست وزیر امور خارجه سوئد برای تحقیق در مورد اعدام های میدانی کنونی در کرانۀ باختری رژیم صهیونیستی اعلام کرد تصمیم گرفته است دیدارهای رسمی سوئد به سرزمین های اشغالی را ممنوع کند.

پس از درخواست وزیر امور خارجه سوئد برای تحقیق در مورد اعدام های میدانی کنونی در کرانۀ باختری معاون وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رژیم تصمیم گرفته است دیدارهای رسمی سوئد به سرزمین های اشغالی را ممنوع کند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه رای الیوم، وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه ضمن غیر قابل قبول خواندن در خواست سوئد برای انجام تحقیق جدی در مورد دلایل کشته شدن فلسطینیان در ماه‌های اخیر اعلام کرد رژیم صهیونیستی مارگو والستروم، وزیر خارجه سوئد را پس از این درخواست نخواهد پذیرفت.


در همین راستا زیپی هوتوویلی، معاون وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی که از رسانه های صهیونیستی منتشر شد، گفت: پس از اظهارات وزیر امور خارجه سوئد که مجموعه ای از گنگی و حماقت سیاسی بود، اسرائیل تصمیم گرفته است درهای خود را به روی دیدارهای رسمی مقامات سوئدی ببندد. این اظهارات موجب ایجاد حساسیت رسانه ها گردید.


پس از آن هوتوویلی در گفتگو با فرانس پرس اظهارات خود را تصحیح کرد و گفت: این تصمیم اسرائیل فقط شامل وزیر امور خارجه سوئد می‌شود و دیگر مقامات سوئد را در بر نخواهد گرفت.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در رأس وزارت امور خارجه نیز قرار دارد اظهارات والستروم را اغراق آمیز خواند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :