موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39274 :کد

0

نشست سه جانبه حل بحران سوریه در ژنو برگزار شد

  پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۳۹
تعداد بازدید : ۳۲۸   
 تحلیل ایران -نشست سه جانبه حل بحران سوریه در ژنو برگزار شد

نشست نمایندگان روسیه، آمریکا و سازمان ملل به منظور بررسی بحران سوریه و مذاکرات طرف های سوری در ژنو برگزار شد.

نشست نمایندگان روسیه، آمریکا و سازمان ملل به منظور بررسی بحران سوریه و مذاکرات طرف های سوری در ژنو برگزار شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روسیا الیوم، نشست سه جانبه روسیه، آمریکا و سازمان ملل پیرامون بحران سوریه در ژنو برگزار گردید.

در این نشست گنادی گاتیلوف معاون وزیرخارجه روسیه، آن پاترسن معاون وزیرخارجه آمریکا در امور خاورمیانه و استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه شرکت داشتند.


طرف های شرکت کننده در این نشست مسائل مربوط به اجرای توافقنامه هایی که در دو دیدار ۳۰ اکتبر و ۱۴ نوامبر گذشته در وین حاصل شد و شورای امنیت در هجدهم دسامبر گذشته آن را مورد تصویب قرار داد بررسی کردند.


معاون وزیرخارجه روسیه پیش از این نشست با ۳ نفر از نمایندگان مخالفان سوری دیدار کرد. دی میستورا نیز در پایان این نشست اعلام کرد که تاریخ ۲۵ ژانویه جاری برای ازسرگیری مذاکرات بین گروه های سوری همچنان به قوت خود باقی است اما هنوز مسائلی پیرامون این کنفرانس وجود دارد که باید حل شود.


خبرگزاری تاس روز چهارشنبه گزارش داد که استفان دی میستورا ارسال دعوتنامه برای حضور در مذاکرات ۲۵ ژانویه (پنجم بهمن) پیرامون بحران سوریه را آغاز کرده است.


دمشق پیش از این موافقت خود را برای شرکت در مذاکرات ژنو به استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرده بود.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :