موضوعات ‌مرتبط: فناوری علوم و فنون فضایی

a/39298 :کد

0

سی و پنجمین پیاده‌روی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

  پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۰۵
تعداد بازدید : ۳۷۸   
 تحلیل ایران -سی و پنجمین پیاده‌روی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

دو سکنه ایستگاه فضایی بین‌المللی در روز جمعه ۲۵ دی ماه، برای انجام سی و پنجمین پیاده‌روی فضایی از مدارگرد خارج خواهند شد.

 

دو سکنه ایستگاه فضایی بین‌المللی در روز جمعه 25 دی ماه، برای انجام سی و پنجمین پیاده‌روی فضایی از مدارگرد خارج خواهند شد.

به گزارش تحلیل ایران،  تیم پیکه بریتانیایی برای نخستین بار و تیموتی کوپرا از ناسا برای سومین بار در فضا پیاده‌روی خواهند کرد و در این ماموریت، یک واحد شانت خورشیدی آسیب‌دیده که نیروی الکتریکی تولید شده توسط پنل‌های خورشیدی را منتقل می‌کند، تعویض خواهند کرد.

ایستگاه فضایی دارای هشت تنظیم کننده نیروی مشابه بوده و از ماه نوامبر تا کنون با هفت تنظیم‌کننده به کار خود ادامه داده بود. در صورت موفق بودن ماموریت، قابلیت اجرایی ایستگاه به صد درصد باز خواهد گشت.

این کار بسادگی انجام خواهد شد زیرا واحد معیوب تنها با یک پیچ در جای خود نگهداشته شده است. فضانوردان پس از تعویض واحد، کابلها را برای پورتهای جدید الحاق در جای خود قرار خواهند داد و دریچه‌ای را که سال گذشته برای تغییر موقعیت ماژول لئوناردو برداشته شده بود، مجددا نصب خواهند کرد.این پیاده‌روی برای ساعت 12:55 به وقت گرینویچ در روز جمعه برنامه‌ریزی شده و قرار است شش ساعت بطول بینجامد.
منبع: ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :