موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سوخت

a/39448 :کد

0

جلوگیری از تردد تانکرهای حامل سوخت‌ عراقی در راه‌های کشور

  پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -جلوگیری از تردد تانکرهای حامل سوخت‌ عراقی در راه‌های کشور

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: جلوگیری از تردد تانکرهای حامل سوخت عراقی در راه‌های کشور با احداث مخزن سوخت در پایانه مرزی پرویزخان امکان‌پذیر می‌شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: جلوگیری از تردد تانکرهای حامل سوخت عراقی در راه‌های کشور با احداث مخزن سوخت در پایانه مرزی پرویزخان امکان‌پذیر می‌شود.


نعمت الله نازپرورده در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: جلوگیری از تردد تانکرهای عراقی حامل سوخت و یا به حداقل رساندن تردد آنها برای رعایت استانداردهای لازم محیطی و توسعه و تسهیل ترانزیت سوخت مناسب است.

 

وی افزود: بی توجهی برخی از رانندگان تانکرهای سوخت کشور عراق نسبت به رعایت قوانین و جلوگیری از تخریب راه‌های کشور احداث مخزن سوخت در پایانه مرزی پرویزخان ضرورت می‌یابد که برای تسریع در احداث آن به اعتبارات میلیاردی نیاز است.

 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه تخلیه و بارگیری مجدد سوخت از مخزن مستقر در مرز سبب افزایش هزینه برای طرف عراقی می‌شود، اظهار کرد: در صورت احداث مخزن سوخت هر چند بر خلاف میل طرف عراقی به دلیل افزایش هزینه‌ها است اما تخلیه و بارگیری مجدد بر اساس معیارها و ضوابط ضرورت می‌یابد.

 

نازپرورده به وجود مخزن نگهداری سوخت در مرز خسروی اشاره کرد و گفت: هم اکنون مخزنی با مالکیت بخش خصوصی برای تخلیه و بارگیری سوخت در مرز خسروی وجود دارد اما به دلیل بروز آسیب‌های امنیتی مربوط به کشور عراق، هم اکنون تعطیل است.

 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه ظرفیت نگهداری مخزن مذکور در طول شبانه روز تا 200 تانکر است، عنوان کرد: تسهیل در انتقال سوخت به بندر امام به عنوان ترانزیت سوخت و به حداقل رساندن تردد تانکرهای عراقی در جاده‌های کشور برای کاهش استهلاک راه‌ها، با فعالیت مجدد این مخزن تلاش می‌شود.

 

نازپرورده به صادرات سوخت از مرز خسروی اشاره کرد و گفت: در طول روز 10 تا 12 تانکر حامل سوخت با مبدأ استان‌های مرکزی همچون اصفهان با عبور از مرز خسروی به کشور عراق صادر می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :