موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/39499 :کد

0

سيمرغ سينما، تحت تأثير سيمرغ سي و چهارم

  پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۹
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -سيمرغ سينما، تحت تأثير سيمرغ سي و چهارم

اکران فيلم سينمايي محمد رسول‌الله (ص) در عراق از مهم‌ترين رويدادهاي سينمايي هفته‌ گذشته بود.

اکران فيلم سينمايي محمد رسول‌الله (ص) در عراق از مهم‌ترين رويدادهاي سينمايي هفته‌ گذشته بود.

 

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما، در هفته‌اي که گذشت شاهد اخبار متعددي از سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر و حواشي آن بوديم؛ از گماني‌زني رسانه هاي مختلف درباره اضافه شدن دو فيلم به بخش سوداي سيمرغ و نگاه نو گرفته تا فيلم هايي که قرار است در بخش خارج از جشنواره به نمايش درايد.  
  
در روزهايي که گذشت از 22 فيلم راه يافته به بخش سوداي سيمرغ و 11 فيلم راه يافته به نگاه نو اخبار مختلفي منتشر شد، ‌براي مثال در هفته گذشته از لوگوي فيلم هاي «بارکد» مصطفي کيايي و «باديگارد» ابراهيم حاتمي‌کيا رونمايي شد.
 
در هفته گذشته از دبيرخانه سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر نيز اخبار مختلفي به گوش رسيد؛ حضور سه فيلم «ابد» و «يک روز ايستاده در غبار» و «من» در بخش سوداي سيمرغ، حضور 421 اثر در بخش تبليغات فيلم فجر و رسيدن استعفاي رسمي شهاب حسيني، مشاور هنري دبير اين جشنواره به دبيرخانه سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر از جمله آنها بود.
 
در هفته گذشته، محمد حيدري، دبير سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر و محمود صلاحي، رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با هم جلسه‌اي درباره برنامه‌هايشان براي جشنواره فيلم فجر برگزار کردند.
 
در اين جلسه قرار شد سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران پنج سينما را به جشنواره اختصاص دهد.
 
همچنين مقرر شد برنامه «يک فيلم يک سلام» که به معرفي فيلم‌هاي سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر با حضور عواملشان مي پردازد، در پرديس سينمايي ملت، کاخ مردمي جشنواره برگزار شود. 
 
جشنواره فيلم فجر از 12 تا 22 بهمن برگزار خواهد شد.
 
در هفته گذشته، پنجمين جشنواره مستقل فيلم کوتاه خورشيد به دبيري مهدي يارمحمدي، کار خود را آغاز کرد.
 
در اين جشنواره که از 22 تا 25 دي در پژوهشکده هنر و معماري تهران در حال برگزاري است، جمعي از فيلمسازان فرانسوي نيز حضور دارند.
 
در هفته اي که گذشت، صدا و سيما نيز با سينما تعاملي برقرار کرد و قرار شد از اين به بعد صدا و سيما اين تعهد را از سازندگان فيلم هاي سينمايي بگيرد که چناچه از حمايت فرهنگي رسانه ملي براي پخش رايگان آگهي تبليغاتي (تيزر) فيلم‌هايشان برخوردار شوند، آنها آگهي‌هايشان را در اختيار شبکه هاي ماهواره اي غيرمجاز قرار ندهند و اگر ثابت شود که سازندگان فيلم ها پس از بهره‌مندي از حمايت رسانه ملي براي پخش رايگان آگهي‌هاي تبليغاتي‌شان، آنها را در اختيار شبکه هاي ماهواره اي قرار داده‌اند، بايد هزينه پخش آنها را به سازمان صدا و سيما پرداخت کنند.
 
در هفته اي که گذشت، تاريخ اکران فيلم سينمايي محمد رسول الله (ص) ‌در عراق مشخص شد.
 
محمد صابري مدير عامل شرکت سينمايي نور تابان در مصاحبه با خبرنگار ما در اين باره گفت: مدت‌ها قبل دوبلاژ فيلم سينمايي محمد رسول الله (ص) به زبان‌هاي ترکي و عربي آغاز شده بود و قرار است اين فيلم از شنبه در عراق به نمايش درآيد.
 
در جلسه شوراي صنفي که هفته گذشته برگزار شد، فيلم سينمايي «نقشه‌نگار» که مدت ها توقيف شده بود، از توقيف درآمد و قرار شد اين فيلم از چهارشنبه همين هفته در گروه هاي آزاد به نمايش درآيد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :