موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39626 :کد

0

عوامل حملات انتحاری پایتخت اندونزی شناسایی شدند

  جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۳۷۳   
 تحلیل ایران -عوامل حملات انتحاری پایتخت اندونزی شناسایی شدند

رئیس پلیس 'جاکارتا' اندونزی روز جمعه و یک روز پس از حملات بمب گذاران انتحاری و افراد مسلح در قلب پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا، از شناسایی عوامل این حملات تروریستی خبر داد

رئیس پلیس 'جاکارتا' اندونزی روز جمعه و یک روز پس از حملات بمب گذاران انتحاری و افراد مسلح در قلب پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا، از شناسایی عوامل این حملات تروریستی خبر داد و گفت که اندونزی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش باید همکاری با کشورهای همسایه را تقویت کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، کشورهای همسایه اندونزی از جمله مالزی، سنگاپور و فیلیپین پس از این حملات تروریستی در نزدیکی یک مرکز خرید شلوغ جاکارتا سطح هشدارهای امنیتی را افزایش دادند. در این حملات و انفجارها و تیراندازی ها هفت نفر از جمله پنج تروریست کشته شدند.
روسای پلیس در سراسر اندونزی هم اکنون در آماده باش قرار دارند و از گردشگران خارجی و استرالیایی در جزیره بالی که سال سال 2002 شاهد انفجارهای تروریستی بود خواسته شده است از رفت و آمد غیرضروری پرهیز کنند.


'تیتو کارناویان' رئیس پلیس جاکارتا در 'ساریناه' محل حملات تروریستی روز گذشته به خبرنگاران، گفت: ما نیازمند توجه بسیار جدی به ظهور و پیامدهای گروه تروریستی داعش هستیم.
وی گفت: ما نیاز به تقویت اقدامات پیشگیرانه از جمله تصویب قوانین برای جلوگیری از این اقدامات تروریستی داریم و امیدواریم که همتایان کشورهای دیگر هم اقدام کنند چون تروریسم در خانه رشد نمی کند، آن بخشی از شبکه داعش است.


در حملات تروریستی جاکارتا یک مرد اندونزیایی و یک نفر با ملیت دوگانه کانادایی - الجزایری کشته شدند. 24 نفر نفر از جمله یک اتریشی، آلمانی و هلندی به شدت زخمی شدند.
رئیس پلیس جاکارتا همچنین از شناسایی عوامل حملات تروریستی در منطقه 'ساریناه' این شهر اندونزی خبر داد، اما تاکنون مشخصات آن ها را اعلام نکرده است.


براساس گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، 'آنتوان چارلیان' سخنگوی پلیس اندونزی نیز گفت که پلیس در خانه یکی از بمب گذاران حملات جاکارتا پرچم و نشان گروه تروریستی داعش را یافته است.
وی گفت: ما اکنون می توانیم مطمئن باشیم این عملیبات را گروه تروریستی داعش برنامه ریزی کرده بود.
گروه تروریستی داعش نیز مسئولیت این حملات تروریستی را برعهده گرفت.


این سخنگوی پلیس اندونزی، گفت که تیم های جستجو هم اکنون در حال تعقیب گروه و کسانی هستند که پشت این حملات قرار داشتند.
منطقه ای در قلب جاکارتا پایتخت اندونزی روز گذشته به مدت سه ساعت شاهد چند بمب گذاری انتحاری و درگیری بین پلیس و عوامل گروه تروریستی داعش بود که واکنش و محکومیت جهانی و جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشت.
در این درگیری ها پنج تروریست به هلاکت رسیدند و دو نفر از اتباع اندونزی و کانادایی – الجزایری کشته شدند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :