موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/39709 :کد

0

زائران عتبات عالیات به سامرا هم سفر می‌کنند

  جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۷
تعداد بازدید : ۳۳۶   
 تحلیل ایران -زائران عتبات عالیات به سامرا هم سفر می‌کنند

رییس سازمان حج و زیارت از به تایید رسیدن نظر شورای عالی امنیت ملی برای سفر زائران عتبات عالیات به سامرا خبر داد

رییس سازمان حج و زیارت از به تایید رسیدن نظر شورای عالی امنیت ملی برای سفر زائران عتبات عالیات به سامرا خبر داد و گفت: با توجه به برقراری کامل امنیت در این منطقه سفر به زائران کشورمان از این پس مدنظر خواهد بود.


سعید اوحدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: موفقیت‌های اخیر ارتش و نیروهای مردمی عراق در به عقب راندن گروهک تروریستی داعش موجب شد تا امنیت برخی شهرهای عراق به طور کامل برقرار شود و سامرا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

وی ادامه داد: بعد از این ایجاد امنیت در شهرهای عراق و بنابر درخواست سازمان حج از شورای عالی امنیت ملی مبنی بر اضافه شدن سفر به سامرا برای زائران عتبات عالیات، مسئولان ذیربط نیز موافقت خود را در این زمینه اعلام کردند.

 

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: با تأیید انجام گرفته از سوی شورای عالی امنیت سفر زائران عتبات عالیات به حرمین عسکریین(ع) در سامرا از این پس انجام می‌گیرد و سازوکار آن نیز به اطلاع زائران خواهد رسید.

 

اوحدی همچنین تصریح کرد: در سفرهایی که از سوی کاروان‌های قانونی و مورد تایید سازمان حج و زیارت انجام می‌گیرد امنیت کامل نیز برای زائران برقرار است اما در صورت سفر با کاروان‌های غیرقانونی هیچ تضمینی برای ایمنی زائران برقرار نخواهد بود و مردم نیز باید برای سفر به عتبات عالیات به این موضوع توجه کنند و از سوی کاروان‌های دارای مجوز سازمان حج اقدام کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :