موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39716 :کد

0

سرکرده داعش در افغانستان به هلاکت رسید

  جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۳۶۷   
 تحلیل ایران -سرکرده داعش در افغانستان به هلاکت رسید

« حافظ سعید خان» سرکرده داعش در افغانستان در حمله هواپیماهای بدون سرنشین در منطقه «عبدالخیل» ولایت ننگرهار به هلاکت رسید.

« حافظ سعید خان» سرکرده داعش در افغانستان در حمله هواپیماهای بدون سرنشین در منطقه «عبدالخیل» ولایت ننگرهار به هلاکت رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه «پاکستان»، دو مقام محلی ولایت ننگرهار همچنین کشته شدن ۱۲ فرمانده ارشد داعش در شهرستان اچین ولایت ننگرهار را تأیید کردند.

 

«غالب مجاهد» والی شهرستان اچین ولایت ننگرهار، گفت: در ساعت ۴:۰۰ عصر دیروز هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به خانه‌ای در منطقه «عبدالخیل» این شهرستان که گفته می‌شود سرکردگان گروه تروریستی داعش در افغانستان در آن جمع بودند، حمله و آنجا را بمباران کردند.

 

وی گفت: این بمباران به‌حدی قوی بود که تا یک ساعت پس از این حمله، شعله‌های آتش از دور دیده می‌شد.

 

این در حالی است که گروه تروریستی داعش تاکنون در مورد این رویداد اظهار نظری نکرده‌اند.

 

مقامات آمریکایی نیز تاکنون در مورد این رویداد و هویت کشته‌شدگان چیزی نگفته‌اند. سال گذشته نیز خبر کشته شدن حافظ سعیدخان از سوی اداره امنیت ملی افغانستان منتشر شده بود، اما آن خبر نادرست بود.

 

چندی قبل نیز منابع خبری در افغانستان از ایجاد اختلاف در صف رهبری داعش افغانستان و برکناری رهبر این گروه توسط مسلم‌دوست خبر داده بودند.

 

به‌گفته این منابع «عبدالرحمان مسلم‌دوست» که از وی به‌عنوان رهبر مذهبی داعش افغانستان یاد می‌شود، اعلام کرده بود که از این پس «حافظ سعیدخان» که به‌عنوان رهبر داعش شناخته می‌شد، هیچ‌گونه مسئولیتی در این گروه ندارد.

 

مسلم‌دوست اخلاق غیراسلامی را دلیل برکناری حافظ سعیدخان اعلام داشته بود. به نظر می‌رسد در صورت تأیید کشته‌شدن سرکرده داعش در افغانستان، اختلافات زیادی بر سر جانشینی وی میان سرکردگان این گروه و گروه‌هایی که با داعش بیعت کرده‌اند، به وجود می‌آید.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :