موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39727 :کد

0

نباید بگذاریم حادثه منا فراموش شود

  جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۳
تعداد بازدید : ۳۳۱   
 تحلیل ایران -نباید بگذاریم حادثه منا فراموش شود

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه نباید بگذاریم حادثه منا فراموش شود، گفت: ایران در دفاع از حقوق شهروندان با جدیت ایستادگی کرده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه نباید بگذاریم حادثه منا فراموش شود، گفت: ایران در دفاع از حقوق شهروندان با جدیت ایستادگی کرده است.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار  اجتماعی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسگر در حاشیه بازدید از کارگاه تصویرگری شهدای فاجعه منا که امروز با حضور 475 هنرمند از سراسر کشور و به همت شهرداری تهران، خبرگزاری فارس و صدا و سیما برگزار شد در خصوص این کارگاه گفت: کارهایی که در نمایشگاه امروز دیدیم بسیار فاخر بود و نشان می‌دهد که هنرمندان در این کارگاه از درجه بالای هنر و ابتکار برخوردار هستند.


وی با بیان اینکه شهرداری تهران ابتکار خوبی را به خرج داده است، گفت:‌ امیدوارم این رخداد در گینس هم به ثبت برسد؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند نباید بگذاریم حادثه منا نباید فراموش شود و یکی از کارها برای جلوگیری از این اتفاق اینگونه برنامه‌هاست.


حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسگر با تأکید بر اینکه این نقاشی‌ها حرف‌های گفتنی بسیاری را برای دنیا دارد، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های خوب مردم ایران این است که در قبال حوادث رخ داده، احساس مسئولیت می‌کنند ما در عربستان و در ایام حج هیچگاه با چنین حوادثی مواجه نبودیم؛ گاهی ممکن بود در جمرات اتفاقی بیفتد اما در مسیر جمرات چنین حادثه‌ای تاکنون رخ نداده بود.


نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با بیان اینکه باید نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته باشیم، گفت: کشورهای غربی باید بدانند ایران هرگز زیر بار ظلم و ستم نمی‌رود و کشور ما در دفاع از حقوق شهروندان با جدیت ایستادگی کرده است، موضوع فاجعه منا موضوعی بود که حتی مقام معظم رهبری هم در مورد آن به صورت تهدید صحبت کرد بنابراین همه می‌دانیم که چقدر اتفاق رخ‌داده، حساس بود.


وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر شرایط به‌گونه‌ای است که مسائل حقوقی را دنبال می‌کنیم، ما دیگر در فاجعه منا مفقود نداریم ضمن اینکه دو شب گذشته نیز 16 پیکر مطهر شهیدان فاجعه منا به کشور بازگشت.


قاضی عسگر با بیان اینکه ما در حال نهایی کردن مستندات هستیم، گفت: وزارت خارجه مسئول اصلی پیگیری این حادثه است اما نمایندگی ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و دادستان کل کشور نیز پیگیر موضوع هستند و تمام شکایاتی که از سوی خانواده جان‌باختگان حادثه منا صورت گرفته به طور جدی دنبال می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :