موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39739 :کد

0

اتحادیه اروپا آماده است به محض گزارش آژانس تحریم‌هارا بردارد

  جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۶
تعداد بازدید : ۳۰۵   
 تحلیل ایران -اتحادیه اروپا آماده است به محض گزارش آژانس تحریم‌هارا بردارد

یک منبع دیپلماتیک می‌گوید اتحادیه اروپا آماده است تا تحریم‌های اقتصادی ایران را به محض اینکه سازمان ملل تأیید کند تهران به تعهدات خود بر اساس توافق هسته‌ای عمل کرده است، بردارد.

 

یک منبع دیپلماتیک می‌گوید اتحادیه اروپا آماده است تا تحریم‌های اقتصادی ایران را به محض اینکه سازمان ملل تأیید کند تهران به تعهدات خود بر اساس توافق هسته‌ای عمل کرده است، بردارد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران؛ انتظار می‌رود آژانس بین‌الملل انرژی اتمی امروز (جمعه) تا ساعاتی دیگر درباره اجرای تعهدات ایران و اعمال محدودیت‌های لازم بر برنامه هسته‌ای کشورمان منتشر کند.

 

منابع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که همه چیز آماده می‌شود تا اتحادیه اروپا، به همراه آمریکا و سازمان ملل، در "روز اجراء" تحریم‌ها علیه ایران را پایان بخشند.

 

یکی از منابع می‌گوید: "زمانی که گزارش آژانس منتشر شد، اتحادیه اروپا آماده خواهد بود."

این منبع گفت که اعضاء درباره دستورالعمل دقیق که توس هلند به عنوان رئیس‌ دوره‌ای اتحادیه اروپا، نهایی خواهد شد، توافق کرده‌اند.

 

پیشتر سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان، اعلام کرده بود بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (جمعه) گزارش خود درباره پایان یافتن اجرای تعهدات ایران در برجام را منتشر خواهند کرد.

 

عراقچی روزهای جمعه، شنبه یا یکشنبه را به عنوان زمان احتمالی اعلام رسمی اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌های ایران اعلام کرده بود.

 

انتظار می‌رود محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، و فدریکا موگرینی، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بیانیه‌ای مشترک در وین روز اجرای برجام را اعلام کنند.

 

روز گذشته بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، نیز تعهدات ایران در ارتباط با رآکتور اراک را تقریباً تمام شده اعلام کرده و گفت که حفره‌های کلندریای رآکتور با سیمان پر شده‌اند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :