موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی پزشکی

a/39747 :کد

0

تشخیص میزان طول عمر افراد با استفاده از آزمون بزاق

  جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۶
تعداد بازدید : ۳۱۹   
 تحلیل ایران -تشخیص میزان طول عمر افراد با استفاده از آزمون بزاق

با استفاده از نوعی شیوه آزمایشی حیرت انگیز می‌توان میزان طول عمر افراد را به راحتی مشخص کرد.

با استفاده از نوعی شیوه آزمایشی حیرت انگیز می‌توان میزان طول عمر افراد را به راحتی مشخص کرد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پژوهشگران با استفاده از نوعی آزمون سطوح آنتی بادی در بدن را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند توسط بزاق انجام شود و طول عمر فرد را شناسایی کند. 
 
گفتنی است، کارشناسان عنوان کرده‌اند آزمون بزاق بسیار کمتر از آزمون خون تهاجمی است و باعث هدر رفت خون فرد نمی‌شود. بر این اساس پژوهشگران دریافته‌اند ترشح کم آنتی بادی به نام  Immun‌Oglobin به اختصار(  Iga) می تواند باعث کاهش عمر افراد شود.
 
این نتایج با بررسی نمونه خون 639 فرد بزرگسال در سال 1995 و بررسی وضعیت سلامت آنها در طول 19 سال بدست آمده است. در این بررسی آنتی بادی (  Iga) را یک شاخص برای کنترل وضعیت مرگ و میر در افراد شناسایی کرده‌اند که حتی توسط نمونه گیری و آزمایش بزاق نیز قابل اندازه گیری است. 
 
این پژوهش‌ها حاصل کار تیمی از محققان دانشگاه بیرمنگام است. کارشناسان البته سایر عوامل چون سن، وراثت و بروز انواع بیماری‌های واگیر و غیر واگیر را در بروز مرگ زودرس موثر دانسته‌اند‌. عوامل دیگر چون استرس، رژیم غذایی نامناسب، عدم تحرک و مصرف دخانیات می تواند از طول عمر طبیعی انسان بکاهد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :