موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران در جهان

a/39804 :کد

0

اعلام «روز اجرای برجام» از سوی ظریف و موگرینی

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۱:۵۰
تعداد بازدید : ۷۳۲   
 تحلیل ایران -اعلام «روز اجرای برجام» از سوی ظریف و موگرینی

وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فردا «روز اجرای برجام» را اعلام خواهند کرد.

وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فردا «روز اجرای برجام» را اعلام خواهند کرد.

به گزارش تحلیل ایران، یک منبع سازمان انرژی اتمی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فردا روز اجرای توافق جامع هسته ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ را اعلام خواهند کرد.

وی با بیان این که اخبار مثبتی از وین به گوش می رسد تاکید کرد فردا متن توافق نهایی در مورد اجرای برجام اعلام می شود.


در همین حال حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل بین الملل وزارت امور خارجه و رئیس هیأت کارشناسی ایران در مذاکرات با گروه ۱+۵ که از روز سه شنبه به منظور انجام مذاکرات نهایی در آستانه اجرایی شدن برجام در وین به سر می‌برد، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بعد از یک پنجشنبه طولانی از صبح زود تا نیمه شب، در یک روز جمعه زمستانی آرامش بخش هستیم. انشاالله منتظر خبرهای خوبی باشید.


این در حالی است که قرار است آژانس بین المللی انرژی اتمی تا ساعاتی دیگر درباره اجرای تعهدات ایران و محدودیت های لازم بر برنامه هسته ای این کشور، بیانیه ای صادر کند.


از سوی دیگر منابع دیپلماتیک اتحادیه اروپا از پایان تحریم های ضدایرانی این اتحادیه همزمان با آمریکا و سازمان ملل در روز اجرای برجام خبر می دهند. اتحادیه اروپا روز گذشته تعویق تحریم های خود علیه ایران را به مدت دو هفته دیگر تمدید کرد.

اتحادیه اروپا این اقدام را در راستای رفع کامل تحریم ها بعد از انتشار گزارش نهایی آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت های هسته ای ایران انجام داده است.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :