موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39815 :کد

0

اوباما اختیار اعمال اصلاحات درتحریم ایران رابه کری تفویض کرد

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۳۱
تعداد بازدید : ۳۱   
 تحلیل ایران -اوباما اختیار اعمال اصلاحات درتحریم ایران رابه کری تفویض کرد

رئیس جمهور آمریکا با صدور ابلاغیه‌ای، اختیار اعمال اصلاحات در قانون موسوم به «سیسادا» که زیرساخت تحریم‌های نفتی علیه ایران است را به وی تفویض کرد.

رئیس جمهور آمریکا با صدور ابلاغیه‌ای، اختیار اعمال اصلاحات در قانون موسوم به «سیسادا» که زیرساخت تحریم‌های نفتی علیه ایران است را به وی تفویض کرد.


 

به گزارش تحلیل ایران، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در ابلاغیه‌ای به وزیر خارجه این کشور، بخشی از اختیارات برای اصلاح تحریم‌های ایران را به وی ابلاغ کرد.

وی در این ابلاغیه، به جان کری اختیار داده است که در قانون موسوم به «قانون جامع تحریم‌ها، پاسخگویی و عدم سرمایه‌گذاری ایران ۲۰۱۰» (CISADA/سیسادا) اعمال اصلاحات کند. 


این قانون زیرساخت اصلی تحریم‌های نفتی و گازی علیه ایران است که در سال 2010 در کنگره تصویب شده و به امضای اوباما رسید. 

هرچند در ابلاغیه اوباما اشاره‌ای به مسئله هسته‌ای نشده، اما از آنجا که این اقدام در آستانه انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران صورت گرفته، اغلب کارشناسان آن را نشانه آماده شدن واشنگتن برای رفع تحریم‌های نفتی ایران دانسته‌اند.


بر اساس توافقی که 23 تیر امسال به دست آمد، ایران متعهد شد گستره برنامه هسته‌ای خود را محدود کند و در مقابل آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم‌های هسته‌ای این کشور را رفع کنند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :