موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39817 :کد

0

دستاوردهای روسیه بسیاربیشتر ازدستاوردهای ائتلاف آمریکایی است

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۴۷
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -دستاوردهای روسیه بسیاربیشتر ازدستاوردهای ائتلاف آمریکایی است

وزیر خارجه سوریه اعلام کرد دستاوردهایی که طی عملیات مشترک ۳ ماه سوریه و روسیه علیه داعش به‌دست آمده ده‌ها بار بیشتر از دستاوردهای یک‌ساله ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا است.

وزیر خارجه سوریه اعلام کرد دستاوردهایی که طی عملیات مشترک ۳ ماه سوریه و روسیه علیه داعش به‌دست آمده ده‌ها بار بیشتر از دستاوردهای یک‌ساله ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا است.


به گزارش تحلیل ایران، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه که برای سفری کاری به «دهلی‌نو» سفر کرده است، گفت: دستاوردهایی که روسیه و سوریه طی عملیات مشترک خود در تقریباً 3 ماه اخیر به دست آورده‌اند بسیار بیشتر از دستاوردهایی است که آمریکا و کشورهای عضو ائتلاف ضدداعش طی بیش از یک سال به آن رسیده‌اند.


المعلم در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» ضمن قدردانی از مسکو به‌دلیل عملیات نظامی آن در سوریه علیه گروه‌های تروریستی، تأکید کرد هماهنگی بین نیروهای روسیه و سوریه به پیروزی‌هایی در مناطقی متعدد منتهی شده است.


وزیر خارجه سوریه با تأکید بر اینکه «تنش بین تهران و ریاض تأثیری منفی بر بحران سوریه می‌گذارد»، رژیم سعودی را به تلاش برای ایجاد جنگ فرقه‌ای در منطقه متهم کرد و گفت: «عربستان سعودی حمایت و پشتیبانی از تروریست‌ها را افزایش می‌دهد و در مسیر موفقیت مذاکرات ژنو سنگ‌اندازی می‌کند».


وی از کشورهای همسایه پایبندی به قطعنامه اخیر شورای امنیت را خواستار شد و گفت: «در صورتی که ترکیه، عربستان سعودی و قطر به قطعنامه سازمان ملل پایبند باشند 70 درصد از بحران سوریه حل خواهد شد، و من تأکید می‌کنم 30 درصد باقی این بحران را تا پایان سال جاری میلادی حل خواهیم کرد».


از سوی دیگر، المعلم گفت: «تا 5 سال پیش، سوریه روزانه 400هزار بشکه نفت تولید می‌کرد که بخشی را مصرف می‌کردیم و بخشی را صادر، ولی الآن این نفت توسط داعش سرقت و به ترکیه منتقل می‌شود».


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :