موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39821 :کد

0

مقرسازمان ملل درژنوبرای میزبانی اجلاس ایران و۱+۵ آماده میشود

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۴:۱۶
تعداد بازدید : ۲۷۶   
 تحلیل ایران -مقرسازمان ملل درژنوبرای میزبانی اجلاس ایران و۱+۵ آماده میشود

یک مقام سازمان ملل در ژنو اعلام کرد: مقر سازمان ملل در ژنو برای میزبانی اجلاس ایران و گروه ۱&#۴۳;۵ آماده می شود.

یک مقام سازمان ملل در ژنو اعلام کرد: مقر سازمان ملل در ژنو برای میزبانی اجلاس ایران و گروه 1+5 آماده می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، مقام سازمان ملل که خواست نامش فاش نشود روز جمعه به خبرگزاری روسیا سگودنیا گفت: مقامهای امریکایی از ما خواسته اند تا (برای برگزاری اجلاس) آماده باشیم و از ساعت 12 ظهر روز شنبه به وقت ژنو (ساعت دو به وقت مسکو) در شرایط آمادگی بسر ببریم.


در همین حال خبرنگار روسیا سگودنیا گفت که در یکی از راهروهای مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو پرچم های بزرگ ایران و گروه 1+5 نصب شده است.
برخی از مقامهای کشورهای عضو مذاکرات 5+1 با ایران هم به این رسانه روسی گفتند که اجلاس ساعت شش بعد از ظهر به وقت ژنو (هشت عصر به وقت مسکو) برگزار می شود اما از پاسخ به این سوال که در چه سطحی برگزار می شود خودداری کردند.


روسیا سگودنیا خاطرنشان کرد: مدیران سیاسی وزارتخانه های خارجه انگلیس و فرانسه روز چهارشنبه برای انجام اقداماتی به ژنو سفر کرده بودند.
در همین حال برخی منابع خبری اعلام کردند به احتمال زیاد روز شنبه «محمد جواد ظریف» و «جان کری» وزرای خارجه ایران و آمریکا و همچنین «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شهر ژنو دیدار کنند.


خبرگزاری رویترز نیز روز جمعه به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد، گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای تعهدات ایران در چارچوب برجام احتمالا روز شنبه منتشر می شود.
بر اساس این گزارش، پیش از این برخی از مقام های ایرانی و سایر کشورها گفته بودند که انتظار انتشار این گزارش در روز جمعه را دارند.


در همین حال، خبرگزاری فرانسه روز جمعه به نقل از منابع آگاه دیپلماتیک گزارش داد که اتحادیه اروپا آماده است تا به محض تایید اقدامات ایران در اجرای «برجام»، تحریم های اعمال شده علیه ایران را بردارد.


منابع آگاه دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفتند که همه چیز آماده است تا اتحادیه اروپا در کنار آمریکا و سازمان ملل با رسیدن «روز اجرا»ی برجام بتوانند به نظام تحریم ایران پایان دهند.
این منابع گفتند: کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم اکنون در حال توافق بر روی متن دستورالعمل لازم هستند و این متن را سپس کشور هلند به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا تایید نهایی خواهد کرد.منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :