موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/39827 :کد

0

آمریکایی‌ها بدعهدی کنند به سر جای اول بازمی‌گردیم

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۱۰
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -آمریکایی‌ها بدعهدی کنند به سر جای اول بازمی‌گردیم

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر آمریکایی‌ها در اجرای تعهدات خود در برجام بدعهدی کنند، قطعا جمهوری اسلامی ایران به سر جای اول خود بازمی‌گردد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر آمریکایی‌ها در اجرای تعهدات خود در برجام بدعهدی کنند، قطعا جمهوری اسلامی ایران به سر جای اول خود بازمی‌گردد.


 

به گزارش تحلیل ایران، منصور حقیقت‌پور اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود عمل کرده و حتی ذخایر غنی‌شده خود را با کیک زرد روسیه مبادله کرده است تا در این زمینه یک تغییر واقعی رخ بدهد.


وی افزود: ما به ازای 8 تن مواد غنی‌شده 220 تن کیک زرد از روسیه وارد کشورمان کردیم و در کنار آن از تعداد سانتریفیوژ‌هایمان کاسته‌ایم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این سانتریفیوژ‌ها سالم به مکان دیگری منتقل شده‌اند تا هر موقع اراده کنیم نسبت به نصب آن تلاش خواهیم کرد.


حقیقت‌پور از به روز شدن قلب راکتور خنداب خبر داد و بیان کرد: راکتور دارای سه بخش تحتانی، فوقانی و قلب است که در کنار حفظ بخش فوقانی و تحتانی سعی شده است تا قلب راکتور خنداب تغییر یافته و به روز شود که این خود زمینه تولید ایزوتوپ‌ها و رادیوداروها را فراهم خواهد کرد.


وی یادآور شد: ما منتظر هستیم تا بازرسان بازرسی خود را انجام دهند و از روز یکشنبه دستور لغو تحریم‌ها صادر شود تا غرب نیز به تعهدات خود عمل کند.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: ‌اگر بدعهدی از آمریکایی‌ها و غربی‌ها ببینیم قطعاً به سر جای اول خود بازمی‌گردیم و به هیچ‌وجه دیگر اعتمادی را به آمریکایی‌ها و غربی‌ها نخواهیم کرد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :