موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/39955 :کد

0

کاهش محبوبیت مرکل و اتحادیه احزاب مسیحی بعد از واقعه شهر کلن

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۶
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -کاهش محبوبیت مرکل و اتحادیه احزاب مسیحی بعد از واقعه شهر کلن

یک نظرسنجی از کاهش محبوبیت مرکل و اتحادیه احزاب متحد مسیحی در سایه بحران پناهندگان و بعد از واقعه خشونت و آزار جنسی علیه زنان در جشن های شب سال نوی میلادی در شهر کلن آلمان خبر داد.

یک نظرسنجی از کاهش محبوبیت مرکل و اتحادیه احزاب متحد مسیحی در سایه بحران پناهندگان و بعد از واقعه خشونت و آزار جنسی علیه زنان در جشن های شب سال نوی میلادی در شهر کلن آلمان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، نظر سنجی جدیدی که به سفارش "زد دی اف" و روزنامه "تاگس اشپیگل" انجام گرفته است نشان می دهد که همواره شهروندان آلمانی بیشتر از سیاست خارجی و پناهندگان دولت آلمان و بخصوص شخص آنگلا مرکل ابراز نارضایتی می کنند. به این ترتیب میزان رضایتمندیی شهروندان در حال حاضر از مرکل و اتحادیه احزاب متحد مسیحی خوب نیست.

 

در ماه ژانویه و بعد از واقعه خشونت گسترده علیه زنان در جشن های شب سال نوی میلادی در شهر کلن آلمان محبوبیت مرکل و اتحادیه احزاب متحد مسیحی به شدت کاهش پیدا کرده است.

 

بر اساس این نظر سنجی در صورت برگزاری انتخابات پارلمانی در روز یکشنبه میزان محبوبیت اتحادیه احزاب متحد مسیحی به 37 درصد می رسد که یک کاهش دو درصدی نسبت به دسامبر گذشته را نشان می دهد.

 

بر این اساس محبوبیت مرکل نیز نسبت به ماه گذشته حدود 0.7 درصد کاهش داشته است. دولت آلمان بر اساس این نظر سنجی بدترین ارزیابی در این دوره قانونگذاری را بدست آورده است.

 

حدود یک سوم شرکت کنندگان در این نظر سنجی این گونه اظهار نظر کردند که واقعه شب سال نوی میلادی در شهر کلن آلمان تصورات آن ها درباره مسئله پناهندگان را به شدت تغیر داده است. برای اولین بار اکثریت قریب به اتفاق 60 درصدی آلمانی ها بر این عقیده اند که آلمان شمار بالای پناهندگان را نمی تواند تحمل کند. در ماه دسامبر تنها 46 درصد چنین اظهار نظری داشتند.

 

39درصد شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که مرکل کار خو در مسئله پناهندگان را خوب انجام داده است در حالی که در ماه دسامبر 47 درصد چنین اظهار نظری داشتند. 56 درصد نیز سیاست صدر اعظم آلمان را بیشتر بد ارزیابی می کنند در حالی که در ماه دسامبر 49 درصد این گونه اظهار نظر کرده بودند.

 

حزب ضد یوروی جایگزینی برای آلمان هم از این شرایط سود می برد و حدود 11 درصد آراء شهروندان که دو درصد نسبت به ماه دسامبر افزایش داشته را بدست آورده است.

 

حزب سوسیال دموکرات 24 درصد آراء ، سبزها ده درصد و چپ ها هم هشت درصد آراء در این نظر سنجی را به دست آوردند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :