موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/39997 :کد

0

مستند "تنگی نفس " از فاجعه منا می گوید

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۶
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -مستند "تنگی نفس " از فاجعه منا می گوید

رونمایی از فیلم تنگی نفس روایت گر فاجعه منا فردا با حضور عوامل فیلم خبرنگاران و بازماندگان فاجعه منا در تالار ایوان شمس.

رونمایی از فیلم تنگی نفس روایت گر فاجعه منا فردا با حضور عوامل فیلم خبرنگاران و بازماندگان فاجعه منا در تالار ایوان شمس.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کارگردان مستند تنگی نفس در گفتگوی اختصاصی  گفت: این مستند بلند فاجعه منا را از نگاه بازماندگان روایت می کند فرود عوض پور افزود بیشترین راویان این مستند 25 زن بازمانده از کاروانی است که همسران خود را از دست داده اند.

وی ادامه داد این کاروان که از قائم شهر عازم شده است کاروانی 50 نفره شامل 25 زوج از این شهر بوده که بعد از فاجعه منا فقط 25 نفر که شامل زنان کاروان بودند به کشور باز می گردند.

این مستند ساز با اشاره به اینکه به علت شلوغی و گرمای هوا مردان در روز و زنان شبها به رمی جمرات می روند و به همین دلیل زنان این کاروان زنده مانده و بدون همسران خود به کشور بازگشتند، گفت: 25 زن بازمانده از این کاروان روایتگر این فاجعه بزرگ هستند و در کنار آن از اظهارنظر شاهدان عینی نیز استفاده شده است تعدادی از زائران زن این کاروان بعد از شنیدن خبر فاجعه به محل حادثه می روند و در بیمارستان ها و سردخانه ها بدنبال همسران خود می گردند برخی از آنان از بخشی از اتفاقات و حاشیه های روي داده در منا فیلمبراری کرده اند که از این تصاویر در این مستند استفاده شده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :