موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40034 :کد

0

آمریکایی‌ها در حال آماده کردن پایگاهی در"الیعربیه"عراق هستند

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۳
تعداد بازدید : ۳۳۱   
 تحلیل ایران -آمریکایی‌ها در حال آماده کردن پایگاهی در"الیعربیه"عراق هستند

آمریکا در حال آماده کردن یک پایگاه نظامی در منطقه "الیعربیه" در نزدیک مرز سوریه و عراق است.

آمریکا در حال آماده کردن یک پایگاه نظامی در منطقه "الیعربیه" در نزدیک مرز سوریه و عراق است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری المیادین، یک منبع عالی رتبه و آگاه عراقی به المیادین اعلام کرد: نظامیان آمریکایی هم اکنون در حال آماده کردن یک پایگاه عملیات میدانی در منطقه " الیعربیه " در نزدیک مرز سوریه با عراق هستند.

 

این درحالی است که ارتش عراق هم اکنون خود را آماده می کند، منطقه البومحل در الرمادی را بعد از درگیری های بسیار شدید با گروه های تروریستی داعش آزاد کند، البته گفته می شود، هم اکنون درگیری های بسیار شدیدی در منطقه الصوفیه در شرق شهر الرمادی ادامه دارد.

 

یک منبع آگاه عالی رتبه عراقی در این باره به المیادین اطلاع داده است، آمریکایی ها در حال آماده کردن یک پایگاه نظامی عملیاتی برای نیروهای خود در منطقه الیعربیه در مرز عراق با سوریه هستند.

 

این منبع عالی رتبه عراقی افزود: هم اکنون 250 نظامی آمریکایی در پایگاه نظامی الیعربیه حضور دارند، و قرار است این عملیات بین خاک عراق و سوریه متمرکز شود.

 

در تحولات میدانی رسانه های خبری جنگی عراقی از موفقیت ارتش عراق در باز پس گیری منطقه البومحل در شهر الرمادی مرکز استان الانبار بعد از درگیری های شدید با داعش خبردادند، این درحالی است که درگیرها در منطقه الصوفیه در شرق این شهر همچنان ادامه دارد.

 

منابع خبری عراقی همچنین از وقوع درگیری های پراکنده در محله های البوسودا در این شهر خبر دادند.

 

هم اکنون نیروهای عراقی در حال ادامه دادن عملیات خود در الرمادی هستند، و در مناطق گسترده ای از الرمادی این درگیری ها ادامه دارد، ارتش عراق از اهالی مناطق مسکونی در الرمادی خواسته اند، این مناطق درگیری ها را ترک کنند، چرا که قرار است در این مناطق درگیری های ارتش عراق با داعش شدت پیدا کند.

 

در شهر تکریت هم گروه های وابسته به کمیته های مردمی توانستند با انجام یک سری حملات گسترده برضد داعش در مناطق شرقی و جنوی این شهر مناطق وسیعی را آزاد کنند.

 

این حملات ارتش عراق از تپه های حمرین آغاز شد، و شماری از مناطق واقع در شمال استان صلاح الدین روی داده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :