موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/40048 :کد

0

البحرین الیوم: ایران به کشورهای عربی درس حفظ حاکمیت داد

  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۶
تعداد بازدید : ۳۲۱   
 تحلیل ایران -البحرین الیوم: ایران به کشورهای عربی درس حفظ حاکمیت داد

پایگاه خبری 'البحرین الیوم' نوشت: ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس درس حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی داد.

پایگاه خبری 'البحرین الیوم' نوشت: ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس درس حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی داد.

این پایگاه خبری تحلیلی بحرینی روز شنبه افزود: نیروهای دریایی سپاه پاسداران سه شنبه گذشته سرنشینان دو شناور نظامی آمریکایی را به دلیل ورود به آب های سرزمینی این کشور در خلیج فارس بازداشت کردند.


همزمانی این حادثه با آغاز اجرای توافق هسته ای نشان داد که ایران درباره حاکمیت ملی، سرزمین و آب های سرزمینی خود با کسی معامله نمی کند.


این درسی است که ایران به کشورهای عربی خلیج فارس یعنی همان کشورهایی که دروازه های خود را به روی پایگاه های آمریکایی و انگلیسی گشوده اند.


کشورهایی مانند بحرین که با زیرپا گذاشتن حاکمیت خود میزبان ناوگان پنجم ارتش آمریکا و نخستین پایگاه دریایی انگلیس درخاورمیانه شده اند.


گمان نمی رود که شیخ نشین های خلیج فارس اهمیتی به حفظ حاکمیت و استقلال کشورهای خود بدهند بلکه کشور خود را به بهای حفظ تخت سلطنت به عنوان گروگانی به خارجی ها سپرده اند.


برخی از این شیخ نشین ها به خاطر اشغال سرزمین خود از آمریکا تشکر می کنند و برخی دیگر به دلیل رفتن استعمار- گران از منطقه اظهار تاسف می کنند.


ولی همه دیدند که چگونه مسوولان آمریکایی از جمهوری اسلامی ایران تشکر کردند و این است تفاوت میان کشورهای دارای حاکمیت و تمامیت ارضی و کشورهایی که حاکمیتی بر سرزمین های خود ندارند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :