موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی هسته ای

a/40072 :کد

0

ایران تمام تعهدات لازم برای اجرای برجام انجام داده است

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۰:۳۷
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -ایران تمام تعهدات لازم برای اجرای برجام انجام داده است

آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش نهایی خود درباره ایران را که در اصل تائیده ای برای اجرای برجام محسوب می شود منتشر کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش نهایی خود درباره ایران را که در اصل تائیده ای برای اجرای برجام محسوب می شود منتشر کرد.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از سایت آژانس بین المللی انرژی اتمی، یوکیا آمانو بیانیه ای درباره توافق هسته ای ایران و اجرای برجام منتشر کرد. در این بیانیه آمانو می گوید: امروز از این تریبون گزارشی درباره تعهدات ایران برای اجرای برجام را منتشر می کنم.


آمانو در بیانیه منتشر شده توسط آژانس گفت: ایران تمام تعهدات لازم برای اجرای برجام با توجه به کنوانسیون های شورای امنیت اجرا کرده است و جای شک و تردیدی نمی ماند.

در این بیانیه آمده است: گزارش تایید تعهدات ایران بعد از بازرسی کارشناسان آژانس از اقدامات و تاسیسات هسته ای ایران منتشر شده است.


آمانو خاطر نشان کرد: در حال حاضر روابط ایران و آژانس وارد مرحله جدیدی شده است که به نظر می رسد روز مهمی برای جامعه بین الملل محسوب شود. من از تمامی کسانی که در این مسیر تلاش کردند تشکر می کنم.

وی اظهار امیدواری کرد اجرای برجام بتواند مسیر این آژانس برای نظارت و بازدیدهای بیشتر از تاسیسات هسته ای و برنامه های ایران در مسیر غنی سازی صلح آمیز را هموار کند.


آمانو در پایان به این موضوع اشاره کرد که راه طولانی از سال 2003 برای اجرای برجام طی شده است و کارهای بسیاری نیز برای تحقق این توافق صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش بیانیه مشترک ایران و  اتحادیه اروپا نیز برای اعلام روز اجرای برجام، بعد از ظهر امروز در مقر سازمان ملل در وین قرائت می شود.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :