موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/40117 :کد

0

عراقچی: جزئیات در عمل پیچیده بود اما کار انجام شد

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۱۴
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -عراقچی: جزئیات در عمل پیچیده بود اما کار انجام شد

معاون وزیر امور خارجه ایران با اشاره به سختی مذاکرات گفت که جزئیات در عمل پیچیده بود اما کار انجام شد.

معاون وزیر امور خارجه ایران با اشاره به سختی مذاکرات گفت که جزئیات در عمل پیچیده بود اما کار انجام شد.


به گزارش تحلیل ایران، "عباس عراقچی" معاون وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که مذاکرات سختی‌های خاص خود را داشت به‌خلاف آنچه تصور می‌شد برخی جزییات در عمل پیچیده بود و حل و فصل آنها به آن آسانی که تصور می‌شد، نبود و طول کشید اما بحمدالله کار انجام شد.


وی در پاسخ به این پرسش که در ساعات پایانی آیا چیزهای جدید اضافه شده بود، گفت: خیر. برخی موارد که باید در این مدت انجام می‌شد برخی ظرایف داشت که مانده بود برای روز آخر که به‌خوبی انجام شد.


ساعتی پیش ظریف و موگرینی در بیانیه مشترک خود اعلام کردند: امروز، ما به روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رسیدیم. از زمان روز تصویب، ما مجدّانه تلاش کردیم و تعهد مشترک و اراده جمعی خود را به نمایش گذاشتیم تا سرانجام موجبات اجرای برجام را فراهم کنیم. امروز، شش ماه پس از نهایی شدن آن توافق تاریخی، آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرد که ایران تعهدات هسته‌ای ذی‌ربط خود تحت برجام را اجرا نموده است.


از آنجا که ایران به تعهدات خود عمل نموده است، امروز تحریم‌های مالی و اقتصادی ملی و چندجانبه مربوط به برنامه هسته‌ای ایران منطبق با برجام برداشته شد. اتحادیه اروپایی، کشورهای 1+5 مرکب از جمهوری خلق چین، جمهوری فرانسه، جمهوری فدرال آلمان، فدراسیون روسیه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا، و ایران همچنین در زمینه استفاده‌های صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، در چارچوب برجام، همکاری خواهند کرد.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :