موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/40130 :کد

0

مناطق آزاد دروازه جذب سرمایه‌گذاری خارجی

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۵
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -مناطق آزاد دروازه جذب سرمایه‌گذاری خارجی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با نظارت دقیق و منظم دولت، مناطق آزاد اقتصادی دروازه جذب سرمایه‌های خارجی و افزایش صادرات خواهد بود.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با نظارت دقیق و منظم دولت، مناطق آزاد اقتصادی دروازه جذب سرمایه‌های خارجی و افزایش صادرات خواهد بود.

به گزارش تحلیل ایران، سیدهادی حسینی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: افزایش مناطق آزاد اقتصادی موجب اشتغال‌زایی و رشد سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی ادامه داد: دلیل اصلی اینکه تاکنون مناطق آزاد کشور به اهداف مدنظر خود نرسیده، ضعف در نظارت دولت بوده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت با نظارت دقیق می‌تواند تولید محصولات داخلی را با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در این مناطق افزایش دهد و رشد صادرات را نیز به دنبال داشته باشد.

سیدهادی حسینی با اشاره به اینکه موانع زیادی بر سر راه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در داخل کشور وجود دارد، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد، سهل‌تر و با موانع قانونی کمتری نسبت به سایر نقاط صورت می‌پذیرد در نتیجه موجب رونق اقتصادی و افزایش تولید و اشتغالزایی بیشتر خواهد شد.

وی در پایان گفت: بدون شک در شرایط سخت اقتصادی کنونی، افزایش مناطق آزاد اقتصادی، راهکار مناسبی برای رونق اقتصادی در کشور فراهم خواهد آورد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :